Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškio darbai atgaivina labiausia suniokotas miesto erdves

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  12:05, 2019-11-17
Pijus Šematulskis.
Asmeninio archyvo nuotr.

Alytaus įstaigų, kavinių, mokyklų, miesto teatro ir  kitas sienas pastaraisiais metais vis dažniau papuošia jauno alytiškio Pijaus Šematulskio nutapyti darbai. ,,Labai myliu savo gimtąjį miestą, noriu jį gražinti, suteikti jam veidą. Mano darbai skirti Alytui”, - sako 27 metų gatvės dailininkas, kuris jau šį rudenį spėjo savo darbais papuošti dvi atviras miesto erdves, kurios prašyte prašėsi profesionalaus dailininko rankos.

 

Renkasi labiausia sugadintas erdves

 

Pijus nuolat stebėdamas miesto gatves, daugiabučių, garažų sienas, įmonių tvoras pamatė, kiek daug jų yra sugadinę gatvės vandalai ir supratęs, kad jos nepuošia Dzūkijos sostinės, užsimojo jas pagyvinti savo piešiniais. ,,Pasirinkau pačias netvarkingiausias, labiausiai sugadintas miesto gatvių  erdves ir jas padailinau“, - sakė pašnekovas.

 

Rugsėjo pabaigoje ant bendrovės ,,Parama“ sienos, kuri buvo suniokota gatvės vandalų, Pijus kartu su dailininku iš Vilniaus nupiešė ryškų, praeivių ir vairuotojų dėmesį  pritraukiantį veidą. ,,Ši siena ypatingoje vietoje, priešais Dailidės ežerėlį. Čia praeina daug žmonių, nuolat rieda automobiliai, tad norėjau ją pagyvinti“, - sakė dailininkas.

 

 

Spalio pradžioje jis pagražino dar vieną gatvės vandalų sugadintą miesto erdvę, esančią Statybininkų gatvėje. Nedidelėje garažų bendrijoje ant vieno garažo sienos purškiamais dažais jis nupiešė krepšinį atspindinčius simbolius: kamuolį ir ištiestas rankas.

 

 

,,Piešinys ant garažo sienos gimė visai neplanuotai ir netikėtai. Tiesiog liko dažų nuo ankstesnio darbo ir nusprendžiau juos prasmingai išnaudoti“, - sakė dailininkas. Jis neslėpė, kad sugadintą garažo sieną jau 4 metus stebėjo ir galvojo, kaip ją reikėtų padailinti. Dabar negali atsidžiaugti, kad svajonę įgyvendinti pagaliau pavyko.

 

Nutapyti darbai – dovana Alytui

 

Pilkas gatvių erdves papuošęs alytiškis teigė, kad jo darbai – dovana gimtajam miestui. Jie gimė per kelias dienas, netgi be eskizų buvo nupiešti, bet Pijus  pasiryžęs ateityje dar ne vieną tokią dovaną savo miestui įteikti.

 

 

Pijus jau nuo penkerių metų susidomėjo piešimu ir šio pomėgio niekada neapleido. Baigė Alytaus dailės mokyklą, nuo paauglystės dalyvauja dailininkų pleneruose, kuriuose pasisėmė daug reikalingų žinių, idėjų, lavino gebėjimą piešti. Vėliau studijavo Dailės akademijoje, Vilniaus ir dizaino kolegijoje.

 

 

Pastaruosius penkerius metus jaunas vyras darbuojasi Alytuje. Pirmiausiai tapė modernistinius paveikslus. Alytaus dailės mokykloje buvo surengęs savo tapybos darbų parodą. Po to susidomėjo gatvės menu. Šiandien Pijus save laiko gatvės dailininku. Tokių dailininkų Lietuvoje labai mažai, galima būtų ant pirštų suskaičiuoti.

 

Piešiniai gimsta spontaniškai

 

Paklaustas, ar nejunta nerimo, kai piešia ant sienų, žinodamas, kad jo darbus matys ir vertins visi, Pijus teigė, kad niekada nesijaudina. Neretai idėjos, ką pieš, kyla pradėjus kūrybinį procesą ir galutinis rezultatas nustebina net patį dailininką. ,,Aš pirmiausia mintyse susidėlioju piešinį. O kai pradedu piešti, viskas vyksta savaime“, - atskleidžia alytiškis.

 

Pijaus piešiniai puošia Alytaus miesto teatro erdvę. 

 

Pijus džiaugiasi, kad vietinė valdžia juo pasitiki ir  yra nusiteikęs toliau plėsti gatvės piešinių galeriją. ,,Esu suskaičiavęs Alytuje apie 80 daugiabučių, skydinių suniokotų sienų, kurias reikėtų padailinti. Kadangi vietinė valdžia mano idėją palaiko, esu pasiruošęs toliau puošti pilkas, suniokotas mūsų miesto erdves“, - sakė jis.

 

 

Anot pašnekovo, piešiant gatvės erdvėse be galo svarbu yra spalvos ir realistinės tematikos  piešiniai. ,,Žmonėms dažnai įspūdį daro veidai, gyvūnai, gamtos detalės“, - įsitikinęs dailininkas.

 

Nėra nieko svarbiau už meną

 

Paklaustas, ar iš dailininko darbo pavyksta išgyventi ar net  oriai gyventi, Pijus sakė, kad negali skųstis, jam visko užtenka. Bet neslepia, kad dirbti tenka daug. ,,Jei kada pritrūksta pinigų, griebiuosi papildomų darbų, bet pastaraisiais metais vis rečiau tenka papildomai darbuotis.

 

Piešimas jam – gyvenimo būdas. ,,Nėra smagesnės, įdomesnės veiklos. Tikrai esu dailininkas iš pašaukimo. Tuo gyvenu, tuo kvėpuoju ir nežadu nieko keisti“, - teigė alytiškis.

 

 

Kiekvieno naujo darbo Pijus imasi su didžiausia aistra ir užsidegimu. ,,Kiekvienas darbas – naujas iššūkis, vertinga pamoka ir patirtis. Man nieko nėra svarbiau už meną“, - sakė jis.

 

 

 

 

Komentarų nėra