Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškiams svarbiuose keliuose – daugiau greitį ribojančių ruožų

Alytusplius.lt inf.  •  info@alytusplius.lt  •  9:01, 2019-02-11
Alytiškiams svarbiuose keliuose – daugiau greitį ribojančių ruožų.
alytusplius.lt nuotr.

Lietuvos kelių direkcija yra parengusi vietų sąrašą, kuriame artimiausiu metu bus įrengiami nauji vidutinio greičio matuoklių ruožai.

 

Kol kas artimiausi tokie ruožai prie Alytaus yra tik magistraliniame kelyje Vilnius-Varėna-Gardinas tarp Perlojos ir Merkinės bei kelyje Kaunas-Prienai-Alytus už Balbieriškio.

 

Šiuose keliuose atsiras dar trys vidutinio greičio matavimo atkarpos: viena jų prasidės 24 kilometre nuo Vilniaus, dvi 12 -tame ir 24 kilometre nuo Kauno. Pirmosios atkarpos ilgis – 7,7 kilometro, antros – beveik 9, o trečios – net 11,5 kilometro.

 

Nauji matuokliai turėtų atsirasti ir kelio Naujieji Valkininkai-Daugai-Alytus 39 kilometre. Šis ruožas prasidės maždaug penki kilometrai prieš Alytų ir tęsis iki pat miesto pradžios.

 

Kelyje Alytus-Seirijai-Lazdijai pirma vidutinio greičio matuoklio kamera bus pastatyta šio kelio ketvirtame kilometre. Vidutinis greitis šame ruože bus matuojamas daugiau kaip aštuonių kilometrų atkarpoje.

 

Greitį sulėtinti teks mėgstantiems palakstyti kelyje nuo Leipalingio iki Lazdijų. Čia greitį ribojantis ruožas prasidės iš karto už miestelio ir tęsis daugiau kaip trečdalį kelio – daugiau kaip 10 kilometrų, o baigsis beveik jau privažiavus Veisiejus.

 

Kelių direkcijos sąraše vietos, kuriose ketinama įrengti vidutinio greičio matavimo kameras, parinktos pagal eismo intensyvumą ir avaringumą keliuose. Taip pat atsižvelgta į eismo įvykių skaičių, ar jų priežastimi yra nesaugus greitis, ar yra gyvenviečių, švietimo įstaigų. Visi parametrai įvertinti balais, o pagal juos nustatomas prioritetas, kuriuose keliuose pirmiausiai įrengti kameras.

 

Trečias šiame prioritetų sąraše yra kelias Kaunas-Prienai-Alytus. Šeštas – kelias Alytus-Seirijai-Lazdijai. Trisdešimt ketvirtas yra kelias Leipalingis-Lazdijai-Kalvarija, trisdešimt aštuntas – kelias Naujieji Valkininkai-Daugai-Alytus.

 

Manoma, kad iki 2020 metų pabaigos vidutinio greičio matuokliai bus įrengti maždaug šimte naujų ruožų visoje Lietuvoje.

 

Jei taip ir atsitiktų, pavyzdžiui, iš 44 kilometrų ilgio kelio Naujieji Valkininkai-Daugai-Alytus daugiau kaip 30 kilometrų būtų padengta sektoriniais greičio matuokliais.

 

Nuo praėjusių metų rugsėjo pradžios 25 ruožuose, kurie bendrai sudėjus apima 120 kilometrų,  pradėjusi veikti sektorinė greičio matavimo sistema iki vasario mėnesio užfiksavo daugiau kaip 17 tūkstančių greitį viršijusių vairuotojų arba maždaug po 110 vairuotojų kasdien.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai