Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 27 373

Alytiškiai sukilo prieš šarvojimo sales: po langais joms ne vieta

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:43, 2019-05-09
Pastate prie daugiabučio ruošiamasi įrengti šarvojimo sales.
Roberto nuotr.

„Gyvenamajame rajone, prieš žmonių langus, šarvojimo salėms – ne vieta“, - taip kategoriškai nusiteikę dalis Naujosios ir Miklusėnų gatvių gyventojų. Sužinoję, kad netoli jų namų planuojama įrengti šarvojimo patalpas, alytiškiai surinko tam prieštaraujančių gyventojų parašus, o pagalbos suskubo kreiptis ir į Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį. 

 

Meras kol kas gyventojams nieko nežada. Jis siūlo palaukti viešo susirinkimo, kuriame bus pristatomi projektiniai sprendiniai dėl pastato naudojimo paskirties keitimo, o tada tartis ir ieškoti visoms pusėms priimtinų sprendimų.

 

„Šiuo metu tame pastate jau ir taip prekiaujama su laidotuvėmis susijusiais reikmenimis. Pasirodo, dabar jau planuojama įrengti ir šarvojimo sales. Keisti pastato paskirtį ir verstis šarvojimo paslaugomis čia buvo norima ir anksčiau, prieš trejus metus. Tąkart taip pat rinkome parašus, kreipėmės į merą Vytautą Grigaravičių, ir jis patikino, kad gyvenamajame rajone šarvojimo salių tikrai nebus. Po to karto viskas nurimo, niekas šarvojimo salių neįrenginėjo. Tačiau dabar ir vėl  pamatėme, kad yra tokie užmojai“, - pasakojo netoli gyventojų aistras iššaukusio pastato gyvenantis, Naujoji g. 11 namo pirmininkas Robertas Boiko.

 

Alytaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje skelbiama, kad numatoma keisti Miklusėnų gatvėje esančio vienbučio gyvenamojo namo paskirtį – jis taptų paslaugų paskirties pastatu. Prie skelbimo paviešinti ir projektiniai sprendiniai. Nurodyta, kad pastate būtų įrengtos dvi šarvojimo salės, atskiros patalpos paruošimui šarvoti ir palaikų laikymui. Viešas projekto svarstymas numatytas gegužės 14 dieną.

 

Pasak R. Boiko,  prieš trejus metus, gyventojai buvo gavę ir tuometinio savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko atsakymą, kad Miklusėnų g. 17A esančio pastato paskirtis yra gyvenamoji ir kol ji nebus pakeista, tol pastato savininkas ten negali vykdyti jokios kitos veiklos. 

 

R. Boiko kartu su kitais gyventojais antradienį savivaldybėje buvo susitikę su Alytaus miesto meru N. Cesiuliu, tačiau, pasak gyventojų, klausimas dėl šarvojimo salių taip ir liko atviras, nežinia, kaip viskas pasisuks.

 

„Buvome susitikę su gyventojais ir išklausėme jų nuogąstavimus. Bet šiuo atveju, jeigu įmonė, nepažeisdama įstatymų, vykdo tam tikrą veiklą ir priiminėja sprendimus, tai savivaldybė negali kažko apriboti, leisti ar neleisti.

 

Matant tos gatvės plotį, mums svarbu, kaip ten būtų išspręstas automobilių parkavimo klausimas, ar kad gyventojams rūpesčių nesukeltų susidarę „kamščiai“. Šį klausimą sprendžiant, savivaldybė turi įtakos. Taip pat galima tartis, kad šarvojimo paslaugas teikianti įmonė pasodintų eglių ar kitų medelių, kad gyventojai nematytų, kas vyksta teritorijoje, ir tai nesukeltų jiems diskomforto. Bet visa kita – ne savivaldybės valioje“, - sakė N. Cesiulis.

 

Pasak jo, kol kas reikėtų palaukti viešojo susirinkimo, kurio metu bus pristatomi projektiniai sprendiniai, pasiūlymai. Čia susirinks gyventojai, įmonei atstovaujantys architektai, bus ir savivaldybės atstovas.

 

„Norisi, kad to susitikimo metu būtų išklausytos visos pusės ir būtų rastas geriausias, visiems tinkamas sprendimas“, - sakė meras.

 

Visgi gyventojai įsitikinę, kad nepaisant to, jog atstumas nuo gyvenamųjų namų šarvojimo paslaugų veiklai šiuo metu nereglamentuojamas, bet gyvenamoji erdvė turi būti griežtai atskirta nuo tokios komercinės veiklos.

 

Sunerimę alytiškiai, prašydami pagalbos, kreipėsi į žiniasklaidą, savo kreipimąsi taip pat išsiuntė keletui Seimo narių, Seimo komitetams, Alytaus miesto savivaldybės tarybai.

 

„Mes kategoriškai nesutinkame, kad Miklusėnų g. 17A, Alytaus mieste, būtų keičiama pastato paskirtis ir teikiamos žmogaus palaikų laikymo, žmogaus palaikų paruošimo šarvoti, šarvojimo ar balzamavimo paslaugos“, - sakoma gyventojų rašte.

 

Jie nurodo, kad pradėjus teikti šarvojimo paslaugas, būtų bloginamos gyvenimo sąlygos žmonėms: tai sukeltų neigiamą psichologinį poveikį visuomenės sveikatai, kristų nekilnojamojo turto vertė, padidėtų aplinkos tarša ir triukšmas dėl automobilių srauto, būtų užstatyti privažiavimai ir išvažiavimai prie gyvenamųjų namų, pablogėtų eismo sąlygos ir saugumas gatvėje bei kiti dalykai.

 

Laidojimo paslaugomis besiverčiančios įmonės Miklusėnų gatvėje vadovė Ilona Bernotienė turi kitą nuomonę. Pasak moters, daugiaaukštyje gyvenantys žmonės jų veiklos tikrai nematys – langai yra užklijuoti, o pats pastatas į daugiabutį tarsi „atsisukęs nugara“, be to, daugiabutis nėra labai arti.

 

„Visada bus žmonių, kurie bus kažkuo nepatenkinti ar pasipiktinę. Ypač, kai kalbama apie naują veiklą. Žinoma, mūsų verslo sritis niekam nėra maloni, tačiau man keista, kad alytiškiai nenori  konkurencijos – juk ji visada priveda prie mažesnių kainų, suteikia daugiau galimybių rinktis“, - kalbėjo I. Bernotienė.

 

Moteris tvirtino, kad įmonė viską daro pagal įstatymus, nieko nepažeidžia. Pasak jos, priežastis, kodėl nenorima įsileisti naujo paslaugų tiekėjo, yra visai kita nei tik neigiamos emocijos ar nepatogumai gyventojams.

 

„Atsirado gyventojų, kurie atvirai pasakė, kad toks šaršalo sukėlimas yra paskatintas konkurentų. Daroma viskas, kad tik mes nedirbtume ir nepasiūlytumėme geresnių sąlygų. Darbuotojai jau tiek visko prisiklausę, kad niekas nestebina“, - sakė daugiau kaip 20 metų laidojimo paslaugų verslu besiverčianti moteris, tikinusi, kad gyventojams nėra ko nerimauti.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra