Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės surengta mozaikų paroda abejingų nepaliko: darbais gali pasigrožėti visi

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  13:50, 2023-07-11
Alytiškė Violeta Skominaitė ir jos kurtos mozaikos parodoje.

Alytiškė Violeta Skominaitė – moteris, turinti išskirtinį pomėgį. Daugybę metų ji domėjosi mozaikomis, kaupė žinias apie šį meną ir pati ėmė jas kurti. Per 5-erius metus moteris sukūrė nemažai darbų ir nutarė savo sukurtas mozaikas parodyti miestelėnams. Violeta Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje surengė  parodą ,,Gyvenimas kaip spalvota mozaika".

 

Pirmadienį vykusiame Violetos mozaikų parodos atidaryme dalyvavo draugai, kolegos, pažįstami ir kiti menui neabejingi žmonės.

 

 

Moteris papasakojo, kaip susidomėjo mozaikomis, kas ją įkvepia kurti ir kaip gimsta meno kūriniai. Iš darbais sužavėtų žmonių ji sulaukė nemažai papildomų klausimų.

 

Alytiškė atskleidė, kad mozaikomis susidomėjo prieš daugiau kaip 20 metų. Prieš  5-erius metus pradėjo intensyviau jas kurti ir iki šiol negali sustoti. ,,Tiek minčių, tiek idėjų knibžda galvoje“, -  sakė Violeta. Šiuo metu moteris visą savo laisvą laiką skiria mozaikų kūrimui.

 

 

Violetos namuose visi sudaužyti ar įskelti daiktai virsta meno kūriniais – mozaikomis. Moteris ir  savo draugų, pažįstamų prašė neišmesti, o jai atiduoti skilusias ar nereikalingas keramikines plyteles, butelius, stiklainius, lėkštes  ir kitus dūžtančius ir skylančius daiktus. Šias medžiagas ji skaldo ir specialiomis žirklėmis karpo dar smulkiau ir panaudoja kurdama naujus kūrinius.

  

Parodoje galima išvysti keliasdešimt Violetos sukurtų ir mozaika dekoruotų kūrinių: vazų, paveikslų, vazonų, pakabukų ir kitų praktinių dalykų. 

 

,,Mozaikų kūrimas man – kaip meditacija. Dėliojant mozaikas, pasitraukia problemos, rūpesčiai, o kiekvieno darbo rezultatas būna netikėta staigmena man pačiai“,- atskleidė moteris.