Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės požiūris: „Nauji ženklai ne tik neprideda estetinės vertės, bet ir gadina miesto vaizdą“

Alytiškės Linos Ivoninienės nuotr.  •    •  12:28, 2024-04-18
Lina Ivoninienė.

Neseniai miesto Rotušės aikštėje pastatyti nauji kelio ženklai sukėlė nemažai diskusijų. Nors suprantu ir pripažįstu eismo saugumo svarbą, negaliu nepastebėti, kad šie ženklai ne tik neprideda estetinės vertės mūsų miesto širdžiai, bet ir akivaizdžiai gadina miesto vaizdą.

 

Rotušės aikštė yra vieta, kur susitinka istorija ir dabartis, kur kiekviena pakopa pasakoja savo istoriją. Tačiau dabar visa tai užgožta neestetiškų metalinių konstrukcijų, kurios, atrodo, buvo pastatytos be jokio derinimo su aplinka.

 

Manau, kad miestas galėtų rasti kompromisą tarp saugumo ir estetikos. Galbūt yra būdų, kaip galima būtų integruoti būtinus ženklus į aplinką taip, kad jie taptų jos dalimi, o ne trukdžiu.

 

Kalbant apie alternatyvas miesto Rotušės aikštėje pastatytų kelio ženklų dizainui, yra keletas galimybių:

 

1. Integruotas dizainas: Kelio ženklai gali būti sukurti taip, kad jie harmoningai įsilietų į aplinką, pavyzdžiui, naudojant medžiagas, spalvas ir formas, kurios atitinka istorinę aplinką.


2. Informacinės technologijos: Galima naudoti šiuolaikines technologijas, pavyzdžiui, skaitmeninius ekranus arba projekcijas, kurios rodo reikiamą informaciją tik tam tikru metu, o kitu metu yra beveik nematomos.


3. Augalų integracija: Ženklai gali būti integruoti į želdinius arba paslėpti už augalų, kad nekeltų vizualinio triukšmo.


4. Meninis požiūris: Menininkai gali būti pakviesti sukurti unikalius kelio ženklus, kurie būtų ir funkcionalūs, ir estetiški.

 

Šios alternatyvos gali padėti išlaikyti miesto estetiką, tuo pačiu užtikrinant eismo saugumą ir informacijos prieinamumą.


Pagarbiai,
Lina Ivoninienė

 

Juozo M. nuotr.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai