Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės kuriami nykštukai kalėdinę nuotaiką atneša į kiekvienus namus

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:17, 2022-12-25
Gintarė Miglinienė.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytiškė Gintarė Miglinienė augindama vaikus atrado veiklą, be kurios dabar negali įsivaizduoti savo gyvenimo. Jauna moteris iš veltinio ėmė gaminti žaisliukus, o artėjant gražiausioms žiemos šventėms, pradėjo kurti ir žaismingus nykštukus, kurie ne tik papuošia namus, bet ir dovanoja kalėdinę nuotaiką.

 

,,Man tai – laisvalaikio pomėgis, maloni veikla, kuri praskaidrina kasdienybę“, -  sakė Gintarė. Ji rankdarbiais susidomėjo prieš ketverius metus, kai auginant vaikus atsirado daugiau laisvo laiko.

 

Pirmieji alytiškės darbai buvo maži žaisliukai, pasiūti iš veltinio. Prieš dvejus metus gavo pasiūlymą pasiūti nykštukų. Pabandė juos kurti – ir pavyko. Neilgai trukus, suprato, kad užsiimti šia veikla – pačiai didelis malonumas, tad nesustojo ir visa širdimi pasinėrė į užsiėmimą.

 

 

Paklausta, iš kokių medžiagų gamina nykštukus, Gintarė atskleidžia, kad juos dažniausiai kuria iš veliūrinės medžiagos. Pirmiausiai išsikerpa visas detales. Po to jas susiuva ir užpildo kamšalu. Tada visas detales sujungia ir papuošia. Vienam nykštukui pagaminti prireikia 4 valandų, o kartais ir dar daugiau laiko.

 

 

Jauna moteris medžiagų būsimiems darbams pasirūpina iš anksto. ,,Jau nuo rudens užsisakau medžiagų ir pradedu siūti“, - sakė pašnekovė. Ji pastebėjo, kad šiais metais žmonės anksčiau nei bet kada ėmė domėtis jos siuvamais darbais.

 

,,Visi skubėjo pasipuošti namus ir pasirūpinti dovanėlėmis vaikams“, - pasakojo moteris.

 

 

Alytiškės sukurti nykštukai ir žaisliukai keliauja ne tik po Lietuvą, bet ir per visą pasaulį. Neretai pasitarnauja ir kaip kalėdinės dovanos. ,,Savo sukurtus darbus dovanoju draugams ir artimiesiems“, - pasakojo pašnekovė.

 

Žaisliukų ir nykštukų Gintarė jau tiek daug yra pagaminusi, kad negalėtų net suskaičiuoti. Dažnai iš jos iškart  perka ne po vieną, o po kelis darbus. Nuo šių metų ji planuoja pradėti skaičiuoti savo sukurtus nykštukus.

 

Jauną moterį džiugina tai, kad sulaukia puikių atsiliepimų ir įvertinimų. Ji pastebi, kad, nepaisant to, jog beveik visko galima įsigyti prekybos centruose, yra vertinamas rankų darbas.

 

 

Alytiškei kūrybinių idėjų netrūksta. Dažniau pritrūksta laiko pildyti savo klientų norams.

 

Jau kelis metus Gintarė ir  savo namus puošia pačios sukurtais žaisliukas bei dekoracijomis. Ji neslepia, kad rankdarbių kūrimas reikalauja daug kantrybės ir net užsispyrimo, tačiau nesiskundžia.

 

,,Tai, kad mano rankdarbiai nudžiugina kitus žmones, man yra tarsi paskatinimas juos kurti su dar didesniu užsidegimu ir įdėti į juos dar daugiau meilės“, - sakė alytiškė.