Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškės buhalterės svarbiausi gyvenimo įvykiai virsta eilėmis

Ina Grigūnaitė - Skrabulienė  •    •  10:05, 2019-02-09
Jolanta su sūnumi.
Asmeninio archyvo nuotr.

,,Gyvenu, nes gyvenimas gražus, kuriu – juk tai gaivina sielą, skaičiuoju – tokia mano profesija“, – taip save pristato Alytuje gyvenanti Jolanta Kazakevičienė.

 

Daug kas sako, kad skaičiai ir žodžiai yra priešai, tačiau su šia mintimi jokiu būdu nesutinka Jolanta.  Moteris jau 17 metų dirba vyriausiąja buhaltere, o radusi laisvą minutę ją skiria širdžiai mielam pomėgiui – kūrybai.

 

,,Aš esu buhalterė, bet sieloje poetė“,- prisipažįsta pašnekovė. Kūryba jai – širdžiai mieliausias pomėgis. Moteris jaučiasi artima poetams, kuriems kūryba – visas gyvenimas.

 

Eilėraščius Jolanta kuria nuo 15 metų. Vasarą bus trisdešimt metų, kai Jolanta rašo eiles. Šiuo metu moteris jau yra sukaupusi kelis šimtus eilėraščių ir svajoja ateityje išleisti savo poezijos knygą.

 

Būdama jauna ir nerūpestinga ji rašė eiles, nes tai buvo smagus užsiėmimas, galėjo daug laiko skirti šiam pomėgiui. ,,Dabar laikas ir darbai spaudžia, tad mažiau laiko lieka maloniai veiklai“, - prasitaria moteris, vos spėjanti gyvenimo faktų įkvėpta kurti eiles.

 

Jolantos gražiausios eilės jau puikuojasi keturiuose poezijos almanachuose. Pirmoji poezijos knyga, kurioje yra Jolantos eilėraščių, ,,Poezijos spalvos 2”. Šis almanachas yra įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje kaip didžiausias poezijos almanachas su 54 Lietuvos, Airijos, JAV, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos lietuvių autorių eiliuotais kūriniais.  

 

Antroji poezijos knyga yra „Lietuva – tai aš!“ – tai almanachas – albumas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jame publikuojamos eilės apie Lietuvą bei įamžintos Menų festivalio akimirkos. Šiame almanache yra ir Jolantos eilėraščių.

 

Trečioji poezijos knyga yra „Apie tave ir tau, Tėvyne“. Šį poezijos almanachą sudaro šimtas eilėraščių, kuriuos sukūrė šimtas autorių. Tad Jolanta yra viena šimtoji šios knygos dalis.

 

Ketvirtoji poezijos knyga yra „Kalėdinė giesmė“ . Tai almanachas, skirtas metų pabaigos šventėms: Adventui, Kūčioms, Šv. Kalėdoms ir Trims Karaliams. Šventiniame almanache taip pat yra Jolantos eilių, sveikinimų Kalėdų tematika.

 

  

 

Paklausta, kaip prisijungė prie poetų gretų, Jolanta prisipažįsta, kad į platesnius vandenis išplaukti prieš trejus metus ją paskatino giminaitė ir... socialiniai tinklai. ,,Susikūrus socialiniam tinklui „Facebook“, mano eilės išvydo dienos šviesą, jas pradėjo skaityti ir vertinti kiti poetai. Taip supratau, kad neturiu eilėraščių slėpti, nors juose yra mano gyvenimo dalis“, - atvirauja moteris.

 

Jolanta prasitaria, kad visi eilėraščiai atspindi jos pačios gyvenimą. Tai - tarsi dienoraštis, į kurį sudėta džiaugsmas ir skausmas, meilė ir išsiskyrimai, gimimai ir netektys – viskas, ką ji pati patyrė. Ateityje planuojamam išleisti eilėraščių rinkiniui moteris pavadinimą jau sugalvojusi. ,,Kadangi mano eilės tarsi dienoraštis, savo poezijos knygą pavadinsiu ,,Dienoraštis eilėraštyje“,- sako Jolanta.

 

Jau pačiomis pirmosiomis jos eilėmis buvo susidomėję vestuvėse grojantys atlikėjai ir kai kurios Jolantos eilės virto dainomis.

 

Beveik prieš metus vykęs jaunos moters  klasės draugų susitikimas ją irgi įkvėpė. Gimė gražios eilės ir apie šį gyvenimo įvykį, kurį pati ir organizavo prabėgus dvidešimt penkeriems metams po mokyklos baigimo.

 

Eilėraščius moteris kuria ir apie sūnaus kiekvieną svarbesnį gyvenimo momentą: ekskursijas, šventes, naujus potyrius, piešinius, stovyklas. ,,Vasarą, kai mano sūnus stovyklavo Alytaus Dailiųjų amatų mokykloje, ten vykusias veiklas aprašiau eilėmis“, - sako pašnekovė. Ji džiaugiasi, kad ši mokykla jos eiles įvertino. Iki šiol eilės puikuojasi Alytaus Dailiųjų amatų mokyklos socialiniame tinkle „Facebook“.

 

Jolanta su mama ir sūnumi.

 

,,Mano sūnui atrodo, kad visos mamos apie savo vaikus rašo eiles“, - šypsosi pašnekovė. Sūnaus mokykloje per Rugsėjo pirmosios šventę ji taip pat skaitė savo kūrybos eiles.

 

Moteris lankė STEP atsakingos ir pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo kursus. Apie tai, ko išmoko juose, taip pat sukūrė eilėraštį. Jolanta džiaugiasi, kad kursus vedanti psichologė šį eilėraštį perskaitė naujiems kursų dalyviams, eilėraštis buvo paskelbtas STEP grupės internetiniame tinklapyje.  

 

Jolanta kuria ne tik eiles – ji ir groja pianinu bei akordeonu. Alytaus muzikos klube ,,Draugystė“ ji yra baigusi pianino ir akordeono klases. Tada dar besimokančiai mokykloje mergaitei buvo labai svarbi muzika, nes savo ateitį ji siejo su pradinių klasių mokytojos profesija. Dabar akordeonu ji pagroja giminių ar artimų draugų susibūrimuose. ,,Aš groju, o kartu su manimi dainuoja ir mano mama,“ - šypsosi Jolanta.

 

Moters svajonė – kurti eiles ir dirbti dėstytoja. Ji norėtų mokyti studentus buhalterinės apskaitos. ,,Baigiau magistrantūros studijas, kad kada nors išsipildytų mano vaikystės svajonė - tapti pedagoge“,- sako ji. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai