Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytiškė: „Per paspirtukus – jau neįmanoma praeiti“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:59, 2022-10-17
Per paspirtukus – sunku praeiti.
Skaitytojos nuotr.

„Kiek galima kęsti tuos ne vietoje pastatytus BOLT paspirtukus?“ – susierzinimo neslėpė AlytusPlius.lt readakcijai nuotraukas atisuntusi moteris. Jose matyti ant šaligatvio, Naujojoje gatvėje, tiesiai ant praėjimo, palikti trys elektriniai paspirtukai.

 

Moteris teigė, kad šaligatviu bandė praeiti stumdama vežimėlį su mažu vaiku, tačiau teko apvažinėti kliūtis. Alytiškė mano, kad BOLT atstovai turėtų nustatyti konkrečią vietą paspirtukams palikti, kad jie nesimėtytų, kur papuola gatvėse.

 

„Neturime įgaliojimų bausti elektrinių paspirtukų vartotojus už netinkamą parkavimą, stengiamės didesnį dėmesį skirti jų edukacijai.

 

Specialių zonų, skirtų palikti paspirtukus, įrengimas priklauso ne vien nuo mūsų – tai visų pirma paties miesto kompetencija. Vasaros pabaigoje Trakuose atidarėme pirmuosius Lietuvoje stovus elektriniams paspirtukams, o šiuo metu dirbame su keliomis savivaldybėmis prie analogiškų projektų kituose Lietuvos miestuose“, - komentavo „Bolt“ atstovas žiniasklaidai Mantas Čižas.

 

BOLT atstovai prašo tvarkai neabejingų piliečių, pamačius netvarkingai numestą paspirtuką, jį pakelti arba perstatyti, tikina, kad nereikėtų išsigąsti jų skleidžiamo garso.

 

„Paspirtukai, kurių baterija yra ties išsikrovimo riba, apgadinti ar esame gavę pranešimų apie netinkamą jų parkavimą, yra surenkami ir išvežami kiekvieną dieną, o ryte vėl išvežami į miestą. Jeigu paspirtukas yra veikiantis ir dėl jo nėra gauta pranešimų – jis lieka mieste“, - sakė M. Čižas.

 

Pasak jo, šiais metais „Bolt“ platformoje Lietuvoje startavo ir dirbtinio intelekto inovacija, skirta kurti tinkamus vartotojų parkavimo įpročius. Kelionę baigęs vartotojas privalo nufotografuoti paliekamą paspirtuką, o dirbtinis intelektas atpažįsta netinkamą parkavimą, sugretindamas esamą situaciją su tūkstančiais kitų nuotraukų, o vartotojas iškart gauna perspėjimą per programėlę savo telefone. Nuotraukų archyvas kasdien pildosi, todėl geba vis dažniau atkreipti į šią problemą miestiečių dėmesį.