Alytaus verslininkas: „Savo gyvenime nekeisčiau nė vienos dienos“

Zina Juozaitė  •    •  8:57, 2017-10-03
Gytis Baležentis.

Septyniolika metų savo įkurtoje įmonėje dirbantis alytiškis Gytis Baležentis nekoneveikia gyvenimo, nesipiktina verslo sąlygomis, niekur neketina bėgti iš Alytaus ar emigruoti iš Lietuvos. Sėkmės lydimas verslininkas visose srityse mato teigiamų poslinkių ir turi labai paprastą receptą „šešėliui“ sumažinti.

 

Vėl imtųsi to paties verslo

 

Prieš septyniolika metų betono gaminių įmonę „Tringala“ įkūręs alytiškis savo darbe iki šiol praleidžia po 14- 16 valandų per parą, bet tuo nesiskundžia, o priešingai – džiaugiasi, nes darbas jį veža. „Tai man ne tik darbas – tai ir didžiausią malonumą teikiantis pomėgis“, - šypsodamasis sako G. Baležentis.

 

Apie savo darbą vyras  visuomet kalba su šypsena, o apie betoną ir jo galimybes nesustodamas gali pasakoti valandų valandas. Ir nenuobodžiai! Jo klausantis atrodo, kad kalba ne apie tokią kietą medžiagą kaip betonas, o šilką, nėrinių siūlus ar akvarelę, iš kurių gimsta subtilūs meno kūriniai.

 

Alytiškio verslo pradžią lėmė atsitiktinumas, kai į tuo metu Alytaus pataisos namuose prižiūrėtoju dirbusio G. Baleženčio rankas pakliuvo regioninis laikraštis su skelbimu apie parduodamas betono trinkelių formas. O naujai pastatyto tėvų namo kieme kaip tik reikėjo trinkelių.

 

Jos buvo brangios. Gaminti pačiam – pigiau. „Pamaniau: jei ir neuždirbsiu nieko, bent tėvui pigiau kainuos“, - prisiminė G. Baležentis.

 

Bet nusipirkęs formas, trinkeles tėvo kiemui jis išliejo tik trečiais savo naujos veiklos metais  – iki tol pagamintas visas parduodavo.

 

„Jei grįžtų pradžių pradžia, vėl imčiausi to paties verslo. Nebuvo nė vieno mėnesio, nė vienos dienos, kad būčiau pasigailėjęs, dėl to, kad pradėjau“, - prisipažįsta G. Baležentis.

 

Svarbu žinoti, ko nori ir nesiblaškyti

 

Ir nedvejodamas patikina, kad ir jokio noro išvažiuoti iš Lietuvos ieškoti skalsesnės, lengvesnės duonos jam nebuvo.  „Mano artimoje aplinkoje yra emigravusių ir jau daugiau kaip du dešimtmečius svetur gyvenančių žmonių. Jų vaikai nekalba lietuviškai, tai žiauru. Jie kasmet sugrįžta į Lietuvą ir kuo toliau, tuo ilgiau čia užsibūna. Klausimas: kas šiandien gyvena geriau? O pradžia visur buvo sunki – ir jiems ten, ir man čia“, - įsitikinęs G. Baležentis.

 

Jam nė karto nebuvo kilusi mintis ir ieškoti geresnės vietos verslui nei Alytus, nes tai optimaliausias variantas verslui ir gyvenimui. „Alytus – aukso vidurys, nei mažas, nei didelis. Didmiestyje vieno varžtelio prireikus, pusdienį tenka sugaišti, kol nuvažiuosi jo nusipirkti, o čia viskas ranka pasiekiama. Ir visko, ko reikia yra“, - pozityvumo nestokoja verslininkas, prieš keletą mėnesių tapęs Alytuje pradėjusio veikti verslininkų klubo „BNI Alytis“ nariu.

 

Jis neabejoja:  jei tiki tuo, ką darai, viskas bus gerai. Svarbu žinoti, ko tu gyvenime nori ir nesiblaškyti. „Turiu daug pavyzdžių, kai žmogus ir ten, ir ten blaškosi, ir į užsienį važiuoja, ir niekaip nesupranta, ko nori“, - stebisi alytiškis. 

 

Jam pačiam blaškymasis nebūdingas. Vyras juokdamasis prisipažįsta, kad net jokių kitų pomėgių, išskyrus darbą,  neturi. „Mane galima vadinti darboholiku“, - šypsodamasis prisipažįsta verslininkas.

 

Vienintelė silpnybė – didžiuliai automobiliai

 

Ir beveik apsidžiaugia prisiminęs, kad vis dėlto turi ir vieną su darbu nesusijusią silpnybę – jam patinka  dideli daiktai, ir dideli, pompastiški automobiliai. Todėl jo garaže atsirado galingas „Hummer  H-2“ markės automobilis. Vyras neslepia, kad šis galiūnas – jam kaip žaisliukas. „Ir ne paskutinis toks“, - patikina G. Baležentis.

 

Jis nebijo prisipažinti, kad nori išsiskirti. „Važiuodamas išskirtiniu automobiliu, aš parodau, kad esu kitoks, bet tuo tikrai nesipuikuoju“, - sako verslininkas, į savo įmonės veiklą įtraukęs ir žmoną, ir dar nepilnametį sūnų, neretai užsukantį į darbą pas tėvą, kai šis, visiems išėjus, pasilieka kurti naujos formos užsakovo pageidaujamam gaminiui.

 

Formos sukūrimas – pats sudėtingiausias darbas ir įmonės savininkas visuomet jį daro pats. O buvo laikas, kai jis pats darė daugybę darbų. Todėl puikiai žino kiekvieno darbo etapo subtilybes ir sudėtingumą.  

 

Pinigų Lietuvoje tikrai yra, bet jie netinkamai naudojami

 

Per septyniolika metų nuo verslo pradžios keitėsi ne tik gamybos procesai, bet ir verslo sąlygos bei požiūris į verslininkus ir verslą. G. Baležentis nedvejodamas sako, kad poslinkiai  teigiami.

 

Labiausiai verslininkas tai pastebi įvairių verslą kontroliuojančių institucijų pareigūnų elgesyje – jis tapo gerokai etiškesnis.

 

Alytiškis neabejoja: sumažėjo ir visų koneveikiamas „šešėlis“. G. Baležentis turi ir paprastą savo receptą, kaip tą šešėlį būtų galima visai išgyvendinti.

 

„PVM vietoj 21 procento sumažinkime iki penkių, bet baudas padidinkime du šimtus kartų, kad niekam nekiltų noro nė cento nuslėpti.  Ir biudžetas iš karto būtų kelis kartus pilnesnis. Bet turi būti ir kita pusė: mes turime matyti, kad mūsų surinkti pinigai panaudojami racionaliai ir kryptingai, o ne nuolat girdėti, kaip jie švaistomi“, - sako verslininkas.

 

Jis  neslepia, kada dabartinė sistema ir tvarka mūsų šalyje nemotyvuoja sąžiningai mokėti mokesčių, tačiau  pastebi, jog  per keliolika metų šioje srityje įvyko kardinalių pokyčių.

 

„Aš matau, kaip viskas pasikeitė, kai aš pradėjau ir kaip yra dabar. Tarp to, kiek to šešėlio buvo ir kiek jo liko – didžiulis skirtumas“, - įsitikinęs alytiškis.

 

Anot jo, šiandienis vadinamasis šešėlis – tai daugiau ne tiesioginis mokesčių slėpimas, o bandymas rasti įstatymų spragas ir sumokėti kuo mažiau mokesčių. Ir tai lemia ne verslininkų sąmoningumas, o pirmiausia, kaip valstybė elgiasi su gautais pinigais.

 

„Pinigų Lietuvoje tikrai yra, bet daug valstybės lėšų netinkamai naudojama. Nuolat girdima informacija apie biudžeto pinigų švaistymą nemotyvuoja verslininkų: kas iš to, kad sumokėsi daugiau, jeigu tuos pinigus ištaškys?“ – klausia G. Baležentis. Be jokio pasipiktinimo. Tik norėdamas, kad kiekvienas dirbtų „kaip sau“: ir įmonių savininkai, ir jų samdomi darbuotojai ir visų išrinkti politikai. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai