Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus vaikų mokykloje lauks ir užsiėmimai unikalioje smėlio klasėje

Ina Grigūnaitė  •    •  11:20, 2019-04-10
Smėlio klasė įrengta Dzūkijos pagrindinės mokyklos V. Sušinskienės iniciatyva.
Alytusplius.lt nuotr.

Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje baigiama įrengti šilto smėlio metodikos klasė. Tai – pirmoji tokia klasė visoje šalyje.

 

Jos idėją iš Latvijos parvežusi Dzūkijos pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė neabejoja, kad smėlio terapija bus itin naudinga specialiųjų poreikių vaikams.

 

,,Kai  latvių mokytojai gyrė šią technologiją, džiaugėsi, kad sėkmingai ją  pritaikė mokinių ugdymui, supratau, kad ir mūsų mokyklos mokiniams tokia terapija gali padėti jaustis geriau. Tad užsidegiau noru žūt būt šią idėją įgyvendinti“, - pasakojo V. Sušinskienė.

 

Smėlio klasės įranga jau pradėta ruošti  naudojimui. Netrukus ji dar bus papildyta.

 

Pirmiausia smėlio klasę išbandys ir  ja naudosis Dzūkijos pagrindinės mokyklos specialiųjų poreikių mokiniai, kuriems smėlio terapija labai reikalinga. Su jais dirbs įvairių sričių specialistai: ergoterapeutė, psichologė, socialinė pedagogė, specialiųjų klasių, gydomosios gimnastikos mokytojai.

 

,,Birželio mėnesį planuojame praktiškai su vaikais išbandyti šilto smėlio terapiją, o nuo rudens jau aktyviai dirbsime šioje klasėje“, - sakė mokyklos vadovė.

 

Smėlio klasėje planuojami individualūs seansai su vaikais. Vienu metu specialistai dirbs su 1-3 vaikais.  

 

Galimybę  apsilankyti  smėlio terapijos klasėje turės ir vaikai iš kitų ugdymo įstaigų. Be to, šioje klasėje vyks smėlio terapijos pristatymai, kuriuose dalyvaus atstovai iš kitų šalių.

 

Užsiėmimuose su mokiniais bus naudojamas ne bet koks smėlis, o apdirbtas specialiu kristalu, Kas pusę metų jis bus keičiamas.

 

,,Šiame smėlyje yra labai didelis kvarco kiekis, net 98 procentai. Prieš sudedant į smėlio dėžę jis papildomai dar išvalomas kvarco lempomis, kad įgautų gydomųjų savybių“, - sakė Dzūkijos pagrindinės mokyklos lavinamosios klasės mokytojas Tomas Gurskis.

 

Jo teigimu, šiltas smėlis padeda stabilizuoti mokinių emocinę būseną, ramina hiperaktyvius ir aktyvina pasyvius vaikus, koreguoja laikyseną, gerina bendravimo įgūdžius, aktyvina kraujotaką, padeda atsipalaiduoti protui ir kūnui.

 

Smėlio terapijos metu vyksta užsiėmimai ne tik su šiltu smėliu. Yra dar trys papildomos dalys: spalvotas smėlis, darbas su įvairiomis grūdinėmis kultūromis ir natūralios gamtos stebėjimas.

 

Per savaitę mokiniui leidžiamas vienas užsiėmimas, kurio trukmė - 40 minučių. Praktinį užsiėmimą sudaro keturi ciklai.

 

 Smėlio klasė Dzūkijos pagrindinėje mokykloje įrengta įgyvendinant Erasmus+ projektą. Jos  įranga kainavo 12 000 eurų.

 

Klasių, kuriose taikoma smėlio terapija, turi tik kelios Europos šalys. Ši terapija yra labai populiari Latvijoje šiuo metu ten yra įrengtos 27 šilto smėlio studijos.

 

,,Tikimės, jog ši metodika  prisidės prie mūsų mokyklos specialiųjų poreikių mokinių fizinės ir emocinės būsenos gerinimo bei taps veiksminga šių mokinių ugdymo kokybės gerinimui“, - sakė V. Sušinskienė.

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai