Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus švietimo įstaigų darbuotojus tirs greitaisiais testais

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  10:59, 2020-09-07
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus švietimo įstaigų darbuotojai bus tiriami greitaisiais serologiniais testais, kurie leis sužinoti, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu.  Alytaus poliklinika jau pirmadienį gaus sąrašą darbuotojų, kurie turės būti ištirti.

 

Greitieji serologiniai testai suteikia galimybę sužinoti, ar asmuo yra sirgęs COVID-19, kad būtų galima įvertinti padėtį visuomenėje ir lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją. Testai atiekami tyrimui paimant žmogaus kraujo.

 

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, tokie testai nėra tinkami esamam susirgimui diagnozuoti, tad gavus teigiamą atsakymą, būtina atlikti genetinį testą, kada imami ėminiai iš nosiaryklės.

 

„Bus tiriami tik tie darbuotojai, kurie patys pareikš norą tą padaryti. Poreikį jau išsiaiškinome, surinkome informaciją iš 33 Alytaus švietimo įstaigų, taip pat ir Alytaus profesinio rengimo centro, Alytaus kolegijos, Sporto ir rekreacijos centro, Kauno taikomosioas dailės mokyklos Alytaus filialo. Norą išsitirti pareiškė iš viso 276 asmenys“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

Švietimo įstaigų darbuotojų tyrimas greitaisias testais bus organizuojamas remiantis Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Rolando Juonio įsakymu. Tyrimus organizuoti pavesta Alytaus poliklinikai.

 

„Greitieji testai mus netrukus pasieks. Norintys išsitirti švietimo įstaigų darbuotojai turės atvykti į polikliniką. Gavę sąrašą, paskirstysime laiką, kada žmonės galės atvykti. Užtikrinsime, kad nesusidarytų dideli srautai, kad asmenys atvyktų paeiliui, laikantis visų saugumo reikalvimų”, - kalbėjo Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai