Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus sporto bendruomenei – ilgai lauktas ir svarbus politikų sprendimas

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:57, 2022-11-30
Iš kairės: G. Daukšys, A. Jučas.
Stop kadrai iš tarybos posėdžio.

Alytaus miesto savivivaldybės tarybos posėdyje trečiadienį buvo sprendžiamas sporto bendruomenei ypač svarbus klausimas. Politikai svarstė, ar patvirtinti Alytaus miesto savivaldybėje veikiančių sporto organizacijų, įgyvendinančių komandinių žaidimų aukšto sportinio meistriškumo programas, finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų tvarkos aprašą.

 

Sprendimo projektą dėl finansavimo tvarkos parengė tarybos narys Gediminas Daukšys, o Andrius Jučas pateikė sprendimo projekto alternatyvą su nedideliais papildymais.

 

„Diskusija dėl finansavimo tvarkos vyksta jau ne vienerius metus. Ir to nori sporto bendruomenė. Tikiu, kad mes pagaliau tą įvykdysime“, – sakė G. Daukšys.

 

Jam antrino ir A. Jučas, teigęs, kad sporto bendruomenė išties nebuvo patenkinta.

 

„Iki šiol veikusi sistema tikrai nebuvo nei skaidri, nei optimali, ir galbūt labiau nuo politinės valios priklausė, kuris klubas gaus daugiau, o kuris mažiau“, - kalbėjo A. Jučas.

 

Jis taip pat prasitarė, jog pinigų užtektų visiems, jei šiemet LKL neturėtume krepšinio. 

 

Česlovas Daugėla A. Jučo teiravosi, ar tai reiškia, jog šio posėdžio metu atsižadama krepšinio Alytuje?

 

„Kiek pinigų „įdėsime“ – tiek ir turėsime. Jei skirsime milijoną, tai užteks visiems. Bet dėl krepšinio, manau, kad yra sudėti tam tikri saugikliai, kurių dabartinis žaidžiantis klubas tiesiog „nepraeis“, nes jis neturi nei tvirtų ryšių, nei tęstinumo. Panašu, kad po kelių metų, o gal ir po metų, jis apskritai dings iš Alytaus. O realiai yra klubų, kurie turi tęstinumą, ilgametes programas, ir jie tikrai gaus finansavimą. Tik nuo mūsų visų priklausys, kiek mes tam finansavimui skirsime“, - aiškino A. Jučas.

 

Nauja finansavimo tvarka kai kuriems tarybos nariams visgi kėlė abejonių.

 

„Visada sakiau, kad reikia aiškumo, kad klubai žinotų, kokį finansavimą gauna, bet tas aprašas tikrai optimistinis, pagal formules, tai reikėtų turėti milijoną“, - pasisakė N. Makštutienė, kėlusi klausimą, kodėl moterų krepšinis „nulinčiuotas“ į trečią lygį.

 

Pasak G. Daukšio, dabar Alytuje yra nemažai sporto klubų, kurie apskritai negauna  jokio finansavimo, o patvirtinus naują tvarką, tokia galimybė atsirastų. 

 

„Juk šiame apraše įtvirtinti aiškūs principai: jei trūksta pinigų, tai visiems mažėja, jei yra – visiems gerai. Net ir nukritus į žemesnę lygą, jų veikla nesustos“, - sakė G. Daukšys.

 

Pasak jo, visi sutinka, kad aiškios, skaidrios, ilgalaikio finansavimo tvarkos reikia – ir to nori visi klubai. 

 

„Galėsime kažką įtraukti, keisti, bet bus aiški tvarka: kad komandai kylant į viršų – finansavimas didėja, krentant žemyn – mažėja. Jei miesto taryba sportui skiria mažiau lėšų, tai skiria mažiau visiems, o ne būtent kažkuriam vienam. Pokyčiai kartais gąsdina, bet reikia tam ryžtis“, - ragino G. Daukšys.

 

Tam pritarė ir Sigitas Leonavičius, atkreipęs dėmesį, kad lig šiol jokios tvarkos nebuvo, o betvarkėje įvesti tvarką nėra lengva. 

 

„Norėčiau padėkoti G. Daukšiui, kuris daug metų dirbo prie šio klausimo, ruošė tvarką, prisidėjo ir A. Jučas. Tvarka – gera ar bloga, bet ji jau paruošta, ir tai yra didelis žingsnis į priekį, nes bus sutaikyta Alytaus miesto sporto bendruomenė. Vienodų sąlygų buvimas visiems – yra gerai. Nekelkime įtampos – tvarkos aprašą bus galima koreguoti, keisti, tobulybei ribų nėra. Bet pritarkime viso to pagrindui“, - kalbėjo S. Leonavičius.

 

Po diskusijų politikai pritarė A. Jučo siūlomai alternatyvai ir patvirtino Alytaus miesto savivaldybėje veikiančių sporto organizacijų, įgyvendinančių komandinių žaidimų aukšto sportinio meistriškumo programas, finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų tvarkos aprašą.