Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus sąvartyno darbuotojai šalina plastikinių maišelių „audros“ padarinius

  •  info@alytusplius.lt  •  11:59, 2014-02-03
Šiandien nuo pat ryto yra renkami maišeliai, savaitgalį vėjo išnešioti kelių kilometrų spinduliu
Alytusplius.lt nuotr.

Alytaus regioninio sąvartyno darbuotojai šiandien nuo ankstyvo ryto nuo pakelės medžių ir krūmų renka plastikinius maišelius, kuriuos iš sąvartyno išnešiojo kelias dienas siautęs smarkus vėjas. Žmonės nesiryžta prognozuoti, kiek laiko tęsis vėjo išnešiotų šiukšlių sutvarkymas – krūmus ir medžius jos nugulusios kelių kilometrų spinduliu. 

 

Medžius ir krūmus nuklojusius maišelius rankomis ir kauptukais nurinkinėja apie pora dešimčių žmonių. Smulkias atliekas jie renka į maišus, tačiau kartu su plastiko maišeliais vėjas kaži kur už sąvartyno nubloškęs ir gerokai sunkesnes atliekas - pavyzdžiui, seną mašinos variklio dangtį.

 

„Sąvartynas ir aplinkinė teritorija tvarkoma kiekvieną dieną. Tačiau keturias praėjusios savaitės dienas siautė toks vėjas, kai nieko nebuvo įmanoma padaryti, tik stebėti stichiją“, - apgailestaudamas dėl susidariusios situacijos kalbėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. 

 

Anot jo, tokie atvejai pasitaiko labai retai, bet juk su gamta nepasiginčysi. Su panašia problema susidūrė ir  kiti šalies sąvartynai.

 

Alytuje ją padidino dar ir tai, kad praėjusią savaitę iš gyventojų buvo surenkamos pakuočių atliekos. Jos vežamos į sąvartyne įrengtą atliekų rūšiavimo liniją. Didžiąją šių atliekų dalį sudaro plastiko maišeliai, kuriuos vėjas „išrūšiavo“ daug sparčiau nei rūšiavimo linija.

 

Komentarų nėra