Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 15 360

Alytaus rajono savivaldybėje – diskusijos socialiniais klausimais

Alytaus rajono savivaldybės inf.  •    •  9:36, 2019-11-29
Diskusijos savivaldybėje metu.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir vicemerė Dalia Kitavičienė socialinius klausimus aptarė su seniūnijų seniūnais, socialiniais darbuotojais, bendruomenių atstovais.

 

 Diskutuota dėl asmens higienos ir priežiūros paslaugų – dušo, skalbimo – teikimo. Šią paslaugą 13 rajono bendruomenių teikia nuo 2016 m. pabaigos. Lėšų skiria savivaldybė. Šiais metais ja jau pasinaudojo 870 gyventojų, kurie neturi galimybės skalbtis ir praustis namuose. Už paslaugos teikimą bendruomenėms sumokėta 27 500 Eur.

 

Su socialiniais darbuotojais aptarta ir Priklausomybių mažinimo programa. Savivaldybė 2012 m. pradėjo tekti pagalbą priklausomybe sergantiems žmonėms. Vicemerė pasidžiaugė rezultatais, nes yra pavienių asmenų, šeimų, kurios gydėsi nuo priklausomybės alkoholiui ir pakeitė savo gyvenimą. Socialinius darbuotojus, seniūnus ragino stebėti savo gyventojus, o pamačius, kad jiems reikalinga pagalba, ją pasiūlyti ir paraginti gydytis nuo alkoholizmo.

 

Meras atkreipė dėmesį į Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos programą, kuri finansuojama savivaldybės ir valstybės biudžetų lėšomis. Jis kvietė bendruomenes rašyti projektus ir vykdyti neįgalių gyventojų veiklas, kurios padėtų jiems integruotis į visuomeninį gyvenimą.

 

Pasitarime taip pat aptarti dienos centrų veiklos, globėjų, privačių darželių ir vaikų pavėžėjimo į savivaldybės ikimokyklines įstaigas klausimai.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra