Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 441

Alytaus rajono savivaldybė ieško pirkti sodybų socialiniam būstui

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  11:07, 2019-06-04
Alytaus rajono savivaldybė ieško pirkti sodybų socialiniam būstui .
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Socialinio būsto laukiančioms Alytaus rajono šeimoms – džiugios žinios. Alytaus rajono savivaldybė ieško pirkti dviejų tinkamų gyventi, kurioms nereikalingas remontas, sodybų su ne mažiau kaip 1 ha žemės. Jos bus nuomojamos mažas pajamas gaunančioms šeimoms, turinčioms teisę į socialinį būstą. Tokie du gyvenamieji namai Alytaus rajone jau nupirkti ir apgyvendinti.

 

Būstus skelbiamų derybų būdu savivaldybė planuoja įsigyti kuo greičiau. Šiuo metu, iki birželio 28 dienos laukiamos gyventojų paraiškos su sodybų pasiūlymais. Namai su žeme turi atitikti iškeltus reikalavimus, kartu su paraiška turi būti pateikta gyvenamųjų patalpų techninis įvertinimas, gyvenamojo namo su priklausiniais, kitos paskirties žemės sklypo ir, jeigu turima, žemės ūkio paskirties žemės sklypo nuosavybę patvirtinančių dokumentų kopijos, patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka (VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašas ar jo kopija), gyvenamojo namo su priklausiniais ir kitos paskirties žemės sklypo kadastrinių matavimų bylų kopijos ir (ar) kiti papildomi dokumentai, paslaugas teikiančių įmonių pažymos apie įsiskolinimą už komunalinių paslaugų tiekimą ir rinkliavas, įgaliojimas, suteikiantis teisę atstovauti gyvenamojo namo su priklausiniais ir žeme savininkui (jeigu reikia) pateikiant paraišką ir kitus gyvenamojo namo pirkimo dokumentus, tikslinti pirkimo dokumentus ir derėtis dėl gyvenamojo namo pardavimo, bendraturčių sprendimas (sutikimas) parduoti nekilnojamuosius daiktus Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.79 straipsnio nustatyta tvarka, esant galimybei, pateikti gyvenamojo namo su priklausiniais išorės ir vidaus nuotraukas, asmens dokumento kopiją. Kandidatų pateikti dokumentai turi atitikti Gyvenamųjų namų pirkimo skelbiamų derybų būdu sąlygas.

 

Paraiškos turi būti pateiktos tiesiogiai/per kurjerį arba siunčiamos registruotu laišku iki 2019 m. birželio 28 dienos, 10.00 val., adresu: Alytaus rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriui, Pulko g. 21, Alytus. Kontaktinis asmuo pasiteirauti Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė, (tel. (8 315)  55 538, el. p. jolita.gruzinskiene@arsa.lt) arba Ekonomikos skyriaus vyriausioji specialistė Dovilė Petkevičienė, (tel. (8 315)  55 538, el. p. dovile.petkeviciene@arsa.lt).

 

Sodybos bus perkamos už nepanaudotas lėšas, skirtas piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams. Skaičiuojama, kad vienos tokios sodybos kaina galėtų siekti iki 30 tūkst. eurų.

 

Alytaus rajono savivaldybė pirmoji šalyje nutarė gausioms šeimoms pirkti ne butus daugiabučiuose, o sodybas, kad čia gyvenančios šeimos pačios galėtų užsiauginti daržovių, laikyti gyvulius ir taip patys prisidėti prie pragyvenimo. Pirmoji sodyba nupirkta Simno seniūnijos Kavalčiukų gyvenvietėje, kita – Ryliškiuose, Raitininkų seniūnijoje.

 

Socialinio būsto Alytaus rajone laukia beveik 50 šeimų.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra