Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Iš Alytaus rajono gyventojos sukčiai išviliojo tūkstančius: moteris patikėjo tariamai laimėtu prizu

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:33, 2023-09-08
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Sukčiams iš Alytaus rajone, Miroslavo seniūnijoje, gyvenančios 68 metų moters ketvirtadienį pavyko išvilioti nemenką pinigų sumą. Ji manė, kad pinigus pervedinėja savo giminaitei, tačiau paaiškėjo, kad giminaitės Facebook paskyra naudojasi ją „nulaužę“ sukčiai, kurie per Messenger programėlę žinutėmis bendravo su nukentėjusiąja ir rado būdą, kaip ją apgauti.

 

Kaip informavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė, ketvirtadienį, apie 16 val., moteris per Messenger programėlę sulaukė žinutės iš tariamos giminaitės.  Pasinaudodami svetima facebook paskyra ir prisidengdami kito žmogaus vardu,  sukčiai Alytaus rajono gyventojai parašė, kad dalyvavo konkurse ir laimėjo piniginį prizą. Apgavikai nukentėjusiajai tvirtino, kad norėtų laimėtais pinigais pasidalinti su ja, tačiau prieš tai reikia pervesti šiek tiek pinigų pačiai, taip pat prašė ir jos banko prisijungimų. Moteris galvojo, kad jai rašo giminaitė.

 

Tad tikdėdama tariamu jos laimėjimu, ėmė pervedinėti pinigus. Po to ji išties sulaukė savo tikrosios giminaitės pranešimo, kad jos facebook paskyrą „nulaužė“ sukčiai, ir ši netikėtų tuo, kas jai rašoma.

 

Tačiau buvo per vėlu. Patikrinusi savo banko sąskaitą, moteris pamatė, kad ji tuščia – nuskaityta 3850 eurų suma.

 

Supratusi, kad pakliuvo į sukčių pinkles, nukentėjusioji kreipėsi į policijos pareigūnus.

 

Policija dar kartą primena gyventojams saugotis sukčių ir būti budriems. Žinoti, kad jokios institucijos neprašo el. bankininkystės prisijungimų, slaptažodžių ir panašiai. Gavus įtartinas žinutes, policija ragina neatlikinėti jokių veiksmų, nespausti ant įtartinų nuorodų, nesusigundyti „stebuklingais“ investavimo pasiūlymais, nes už to taip pat gali slėptis sukčiai. Ir žinoma – visuomet susimąstyti, ar kalbos apie laimėjimus ir tarsi iš dangaus nukritusius pinigus gali būti tiesa. Akivaizdu, kad niekas pinigų veltui nedalina.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai