Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus rajono gyventojos šiltnamyje užaugo pomidoras „milžinas“

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:52, 2023-08-16
Solveiga ir jos užaugintas pomidoras.
Asmeninio albumo nuotr.

Alytaus rajone, Užubaliuose, gyvenančios Solveigos Gutauskienės šiltnamyje užaugo milžiniškas pomidoras. Jo vieno užteko dideliam dubenėliui salotų paruošti!

 

Pomidoras svėrė net 683 gramus. Kaip sako pati moteris, jokių ypatingų priemonių ar trąšų pomidorų priežiūrai nenaudojo. „Laistymas, skabymas, ravėjimas, šiek tiek lapų pakarpymas, kad daugiau saulės gautų – įprasti dalykai. Galbūt šiemet pomidorų augimui ir metai palankūs, nes derlius  – išties gausus. Su agurkais – prasčiau“, - kalbėjo S. Gutauskienė.

 

Kad šiltnamyje augančio pomidoro svoris gali būti toks įspūdingas, pirmasis dėmesį atkreipė Solveigos vyras. Ir išties – pasvėrus skaičiai nustebino.

 

Alytaus rajono gyventoja teigė, jog tai – asmeninis jų rekordas. Užauginti tokio dydžio pomidorą lig šiol niekada neteko.

 

„Aš pati augau mieste, anksčiau neturėjau jokių reikalų su kaimu, tad esu linkusi paklausyti žmonių, kurie išties puikiai išmano daržovių auginimo subtilybes, patarimų. Net ir ne visada pomidorus iš sėklų patys išauginame. Kartais perkame daigelius pas daržininkus, kurie tuo pačiu ir daug naudingos informacijos suteikia. Man būtų sudėtingiau, tad tikrai malonu ateiti pas patyrusį žmogų ir išgirsti, kaip tuo augaliuku rūpintis, kad gautum rezultatą“, - pasakojo moteris.

 

Didžiąją dalį pomidorų Solveigos šeima suvalgo dar šviežius, tik nuskintus. Jei reikia, nunokina ant palangės. Kitus – konservuoja. Pasak Solveigos, įvairiausių receptų ir būdų, kaip panaudoti pomidorus, socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse – daugybė, tik reikia turėti noro ir laiko atsirinkti.

 

„Mes esame už tai, kad nereikėtų švaistyti nei maisto, nei pinigų, nei daiktų, tad stengiamės visas daržo gėrybes sunaudoti“, - sakė S. Gutauskienė.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai