Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus rajono gyventojos ryžtingai atsikratė nereikalingų kilogramų

Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė  •    •  10:05, 2017-11-02
Agnė ir Raimonda akcijos ketu atsikratė daugiausia kilogramų.
Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Metų pradžioje Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras moteris pakvietė kartu spręsti antsvorio problemas ir pradėjo akciją „Prisimink išleistuvių suknelę…“. Kovo pirmąją startavusi akcija finišo tiesiąją pasiekė lapkričio pirmosios išvakarėse.

 

Tądien akcijos dalyvės ir organizatoriai susitiko aptarti rezultatų, suskaičiuoti „numestų“ kilogramų, pasimatuoti sumažėjusių kūno apimčių ir pasidalinti nesėkmėmis.

 

Drauge lengviau

 

Suprasdamas, kaip siekiant keisti gyvenimo būdą, kartais pritrūksta valios pastangų, ryžto ir ilgalaikės motyvacijos, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras pavasarį moteris pakvietė kartu spręsti antsvorio problemas ir pradėjo akciją „Prisimink išleistuvių suknelę…“.

 

Turintys antsvorio kūno svorį dažnai bando mažinti įvairiausiomis dietomis, radikaliais sprendimais, nors dažniausiai tereikia sureguliuoti mitybą ir padidinti fizinį aktyvumą. Atrodo paprasta, tačiau iš tiesų tai reikalauja didelių valios pastangų, ilgalaikės motyvacijos ir palaikymo, nes nors ir kalbama tik apie dviejų gyvenimo ingredientų – mitybos ir fizinio aktyvumo – pokyčius, tačiau iš esmės tai viso gyvenimo būdo pasikeitimas.

 

 Mokyklos išleistuvių suknelė – bene pirmoji moters gyvenime suknelė, kuri išlieka atmintyje. Daugelis moterų pripažįsta, kad šias sukneles saugo, brangina. Akcijos tikslas nebuvo  apsirengti, įsisprausti į išleistuvių sukneles, akcijos tikslas – prisiminus vieną iš tikriausiai daugumai gražiausių ir jautriausių dienų, kilti į asmeninių pokyčių kelią.

 

Didelis norinčiųjų būrys

 

 Akcijoje panoro dalyvauti daugiau nei pusšimtis moterų, tačiau pilotinėje akcijoje, kaip ir buvo planuota, buvo pakviesta dalyvauti 11 moterų. Akcijos finišą pasiekė devynios.

 

Daugiau nei pusmetį trukusios akcijos metu, vadovaudamosios dietologės patarimais, dalyvės daugiausiai dėmesio skyrė mitybos koregavimui, vedė mitybos dienoraščius, dėliojo individualius mitybos planus.

 

Be mitybos korekcijos, moterys didino ir fizinį aktyvumą, liejo prakaitą sporto salėse. Džiugina tai, kad didžioji dalis akcijos dalyvių ieškojo papildomų galimybių didinti fizinį aktyvumą ir sporto bei treniruoklių salėse savo iniciatyva lankėsi netgi dažniau nei planuota.

 

Visų pasiryžusių pokyčiams laukė reguliarūs patikrinimai kūno sudėties analizatoriumi, kurio dėka buvo galima stebėti pokyčius ne tik kilogramais, bet sekti riebalinio ir raumeninio audinio pasikeitimus.

 

Norai ir rezultatai

 

Akcijos aptarimo metu buvo prisiminti pradiniai dalyvių lūkesčiai. Renginio organizatoriai prisipažino, kad tuo metu dalyvių garsiai išsakyti norai atsikratyti po 10-20 kilogramų, buvo šiek tiek suneraminę, mat geriausia yra tuomet, kai svoris krenta iš lėto ir tai atsitinka ne dėl drastiškų dietų, apie kurias net nebuvo galvojama, bet nuosekliai keičiant gyvenimo būdą, ypač mitybos įpročius, todėl tai atrodė kiek per dideli iššūkiai.

 

Akcijos organizatoriai neturėjo lūkesčių, jog visoms dalyvėms pavyks, tai būtų buvę naivu, tačiau tikėjo, kad bent pusei iš moterų pavyks –  svoris mažės, motyvacija keisti didės ir jos įgis įrankius, kurie ir ateityje padės reguliuoti kūno svorį.

 

Rezultatai šiek tiek viršijo lūkesčius, daugiau nei pusei dalyvių akivaizdžius pokyčius rodė ne tik svarstyklės, bet ir veidrodis.

 

Ištirpo ne viena dešimtis kilogramų

 

Jeigu sudėtumėme visų dalyvių „numestus“ kilogramus į vieną vietą, kaip viena dalyvė sakė, tai būtų didelis bulvinis maišas.

 

 Kad minus 5-6 kilogramai jau jaučiami, vienbalsiai pritarė Vita ir Onutė, kurios, sako, jog ir tikėjosi būtent tiek kilogramų palengvėti.

 

 Šimtu procentų savo planą įvykdė Raimonda iš Daugų, kurios pagrindinis tikslas buvo šiais metais atšvęstas jubiliejus ir noras jo metu būti atsikračius bent dešimties kilogramų.

 

Absoliuti  akcijos lyderė ir ilgalaikės motyvacijos ir kruopštaus ėjimo link tikslo pavyzdys – Agnė iš Krokialaukio seniūnijos. Akcijos pradžioje, paklausta apie tikslus, Agnė kategoriškai pasakė, kad ketina nusipurtyti ne mažiau dvidešimties kilogramų, bet norėtų visų trisdešimties, ir nors tai skambėjo galbūt labiau kaip lozungas nei realus iššūkis, tačiau rezultatų aptarimo metu į Agnę visi žvelgė su  didele pagarba ir nuostaba.

 

Moteris jau dabar džiaugiasi atsikračiusi nereikalingu 21 kilogramu ir net neketina sustoti, todėl abejojančių, kad Agnei pavyks įveikti ir tuos suplanuotus trisdešimt, nėra.

 

Antras akcijos etapas ir ambasadorės

 

Akcija pasibaigė – akcija tęsiasi. Skelbiama atranka antrajai „Prisimink išleistuvių suknelę...“ akcijai.

 

Akcijos metu konsultuos dietologas, psichologas ir fizinio aktyvumo specialistas. Moterims bus sudaryti individualūs mitybos ir fizinio aktyvumo planai, motyvaciją išlikti pokyčių kelyje palaikys kiti specialistai bei pirmosios akcijos lyderės ir jau dabar projekto  ambasadorės – Agnė ir Raimonda.

 

Visas rimtai nusiteikusias pokyčiams kviečiame registruotis iki gruodžio 11 dienos telefonu (8 315 21 438) arba elektroniniu paštu info@alytausrajonovsb.lt, nurodant savo vardą pavardę, gimimo metus, ūgį bei kūno svorį.

 

Komentarų nėra