Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Alytaus rajono gyventojams – priklausomybių konsultanto paslaugos

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija  •    •  9:12, 2019-07-30
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Alytaus rajono gyventojai, artimoje aplinkoje susiduriantys su priklausomybių problema, kviečiami kreiptis į Alytaus rajono visuomenės sveikatos biurą. Biure jau teikiamos priklausomybių konsultanto paslaugos.

 

Alytaus rajono savivaldybė jau ne vienerius metus skiria papildomą dėmesį ir lėšas priklausomybės ligų mažinimui, yra patvirtinusi Priklausomybių mažinimo programą, kuria yra pasinaudoję ne vienas šimtas asmenų.

 

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras – šios programos partneris. Nuo šiol rajono gyventojams jau teikiamos ir priklausomybių konsultanto paslaugos. Jos teikiamos visuomenės sveikatos biure.

 

Motyvaciniai pokalbiai, konsultacijos, palaikymas, tarpininkavimas, sprendžiant socialines, psichologines, teisines ir kitas dėl alkoholio vartojimo atsiradusias problemas – pagrindiniai priklausomybių konsultanto darbo metodai.

 

Konsultantas pagalbą teikia ir priklausomam asmeniui, ir jo šeimos nariams, nes manoma, kad dėl priklausomybę turinčio žmogaus kenčia 7-8 artimiausi žmonės. Neretai jie susiduria su nė kiek ne mažesnėmis problemomis nei pats priklausomybę turintis žmogus – sutrikęs miegas, apnikusios „savęs kaltinimo mintys“, nuolat persekiojantis gėdos jausmas ir nežinojimas, ką daryti ir kur kreiptis pagalbos.

Priklausomybė nuo alkoholio ir kitų svaigiųjų medžiagų yra ne įprotis, o klastinga lėtinė, progresuojanti psichikos liga, neklausianti nei amžiaus, nei materialinės ar socialinės padėties. Susidurti su ja gali kiekvienas. Dažnai nesusimąstoma, kol ji tiesiogiai nepaliečia.

 

Priklausomybė vystosi ir žaloja fizinę, psichologinę sveikatą, ardo socialinius ryšius, skaudžiai paliesdama ne tik sergančiojo, bet ir artimųjų gyvenimus. Darbo praradimas, skyrybos, artimiausių žmonių netektis, prasta materialinė padėtis ar kitos priežastys į alkoholio liūną gali pastūmėti kiekvieną. Deja, bet ne retai priežastis – pats alkoholis, o ne kitos priežastys.

 

Manote, kad Jums ar Jūsų šeimos nariams reikalinga pagalba? Užsiregistruoti konsultacijai galite telefonu 8 (315) 21438,  el. paštu info@alytausrajonovsb.lt. Konsultacijos – nemokamos ir konfidencialios.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra