Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus rajono biudžetas padidėjo trimis milijonais

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:53, 2014-02-26
Patvirtintas Alytaus rajono savivaldybės biudžetas
Alytusplius.lt nuotr.

Vakar patvirtintas 2014 metų Alytaus rajono savivaldybės biudžetas. Po ilgų tarybos narių diskusijų bei pasisakymų biudžetui, kuris šiemet yra beveik trimis milijonais litų didesnis nei pernai, buvo pritarta. Planuojamos pajamos sieks daugiau nei 66 milijonus litų.

 

Pasak Alytaus rajono savivaldybės mero Algirdo Vrubliausko, 2013 metais buvo surinkta daugiau kaip vienas milijonas litų papildomų lėšų nei buvo planuota, mat viršytos mokestinės rinkliavos.

 

„Dar keletą šimtų tūkstančių persikėlėme iš praeitų metų, dėl to šiandien mes esame paskirstę beveik trimis milijonais litų didesnį biudžetą nei pernai“, - sakė A. Vrubliauskas.

 

Tačiau Alytaus rajono savivaldybės finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas A. Venčkauskas pastebėjo, kad nors šiųmetis biudžetas ir didesnis, nereikėtų pamiršti, kad nuo 2014 metų sausio pirmos dienos socialinių pašalpų mokėjimo funkcija yra perduota į savivaldybės rankas.

 

„Dėl šios priežastis galima teigti, kad metus pradedame su panašiu biudžetu kaip ir pernai, nors 2013 metais ir surinkome daugiau gyventojų pajamų, turto, žemės bei kitų mokesčių“, - sakė A. Venčkauskas.

 

Nors daugelis tarybos narių balsavo už pateiktą biudžeto projektą, tačiau buvo pažerta ir kritikos.

 

Vydui Baravykui užkliuvo jau keletą metų vežėjams skiriamas beveik milijonas litų, taip pat kaimo rėmimui nesikeičianti pinigų suma. „Mūsų frakcija negali pritarti biudžetui“, - sakė V. Baravykas.

 

Tačiau Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurimas Truncė patikino, kad vežėjams skirta suma yra pagrįsta, mat mažėjant gyventojų skaičiui lygiagrečiai mažėja naudojimasis viešuoju transportu. Tikėtina, kad numatytų lėšų kompensacijoms gali neužtekti.

 

Posėdyje pasigirdo svarstymų apie sporto aikštynų rajone įrengimo tikslingumą. Tarybos narys Jonas Juravičius pastebėjo, kad Miroslave įrengtoje sporto aikštelėje jau daug metų niekas nežaidžia.

 

Didžioji dalis 2014 metų biudžeto skirta jaunimo švietimui, sportui bei kultūrai – apie 25 milijonai litų, socialinės apsaugos plėtrai – 16 milijonų, infrastruktūros objektų priežiūrai bei modernizavimui  – 14 milijonų litų.

Komentarų nėra