Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus rajone skambant gitarai ir smuikui atidengtas paminklas romams

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:21, 2019-07-11
Alytaus rajone atidengtas paminklas romams.
alytusplius.lt nuotr.

Alytaus rajone įsikūrusiame Vaclovo Jankausko akmenų muziejuje po atviru dangumi iškilo dar vienas prasmingas paminklas, priminsiantis apie genocido metu persekiotus romus. Ketvirtadienį kartu su romų bendruomenės nariais ir Alytaus miesto bei rajono vadovais paminklas pašventintas, o žuvusios genocido aukos prisimintos skambant romų himnui.

 

„Man ir visai Lietuvos romų bendruomenei labai svarbi pačių žmonių iniciatyva. Čia buvo ne mano ir mūsų komandos, o paprasto žmogaus iš Alytaus – V. Jankausko iniciatyva. Tai parodo žmonių neabejingumą. Paminklas labai gražus, bet svarbiausia, kad idėja įgyvendinta iš širdies.

 

Labai noriu padėkoti V. Jankauskui už kilnų ir nesavanaudišką norą siekiant įamžinti romų tautybės žmonių genocidą“, - įteikdamas padėką V. Jankauskui kalbėjo Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Išvanas Kvik.

 

 

Jis į Alytų iš Vilniaus atvyko kartu su kitais romų bendruomenės nariais, kurie paminklo atidengimo ceremoniją įprasmino romų himnu, o akmenį, ant kurio pastatytas paminklas, padengė vėliava ir gėlių vainikais.

 

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris pasidžiaugė, kad miestas ir rajonas turi tokią sakralinę vietą, kuri tapusi tikru muziejumi, menančiu ne vieno žmogaus atminimą, istorinį  įvykį.

 

 

Pats V. Jankauskas, paklaustas, kaip kilo idėja pastatyti paminklą romų genocido aukoms atminti, buvo kaip visada kuklus. „Idėja kilo mano kaimynei Violetai Dainauskienei, darbus atliko kalvis Kęstutis Lukštas ir Antanas Stanionis", - nuopelnus savo bendražygiams priskyrė nepailstantis V. Jankauskas.

 

Jis, kaip ir kaskart, svečius vaišino ant laužo virta karka.

 

 

Alytaus rajone iškilęs paminklas primins apie visus romus, kankintus ar nužudytus genocido metu.

 

Komentarų nėra