Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus rajone gaminama šaltalankių uogienė pasipuošė auksu

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  18:06, 2023-10-09
Daivos Kvedaraitės ūkyje gaminamai šaltalankių uogienei 68 – auksinis medalis.
Ūkio „Amberry“ nuotr.

Dar vienu įvertinimu džiaugiasi Venciūnų kaime ekologiniame šaltalankių ūkyje „Amberry“ šeimininkaujanti Daiva Kvedaraitė. Parodoje „Rinkis prekę lietuvišką 2023“ aukso medaliu įvertinta šaltalankių uogienė.

 

„Ši uogienė pažymėta skaičiumi 68, nes tiek procentų sudaro uogos. Ją gaminame jau maždaug trejus metus. Yra naudojama visa šaltalankio uoga – net ir sėklytės. Į uogienę nededame jokių dažų, standiklių ar kvapiklių. Tik cukrų. O mūsų sėkmė – tai darbas ir noras pagaminti tokį produktą, dėl kurio nebūtų gėda, kurį norėtume patys valgyti ir kitam nebūtų gėda pasiūlyti. Uogas labai atrenkame, valome ir gaminti tokius produktus kaip mama gamino“, – sako ūkininkė D. Kvedaraitė.

 

„Rinkis prekę lietuvišką 2023“ medalis – šaktalankių uogienei.

 

Apdovanotoje šaltalankių uogienėje 68 procentai uogų.

 

Tai ne vienintelis „Amberry“  darbo įvertinimas. 2022 m. ūkis laimėjo Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimų pirmą vietą nominacijoje „Trumposios maisto tiekimo grandinės kūrimas“, prisijungė prie Europos Sąjungos sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų – specialiu „Rakto skylutės“ ženklu paženklinti  greitai sušaldytos šaltalankių uogos ir šaltalankių pabarstukai. Aukščiausią įvertinimą parodose „AgroBalt 2016“ ir  „Rinkis prekę lietuvišką 2022“ yra gavusi ūkyje gaminama šaltalankių gira.

 

Ekologiškas šaltalankių ūkis „Amberry“  yra šeimos verslas, Venciūnuose įkurtas beveik prieš 20 metų. Uogynas išsiplėtė nuo 27 ha iki 80 ha. Dabar per metus surenkama apie apie 30 tonų uogų. Ūkyje gaminama ir produkcija: šaldomos uogos, gaminama gira, sultys, arbata, uogienė, pabarstukai ir sirupas, saldainiai.

 

Aukščiausius įvertinimus parodose „AgroBalt 2016“ ir „Rinkis prekę lietuvišką 2022“ yra gavusi ūkyje gaminama šaltalankių gira.

 

Šeimos ūkio „Amberry“  uogynas per 20 metų išsiplėtė nuo 27 ha iki 80 ha.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai