Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Alytaus rajone aplinką tvarkys nuteistieji iš pataisos namų

Alytaus rajono savivaldybės informacija  •    •  16:31, 2019-08-14
Alytaus rajono savivaldybė planuoja tęsti bendradarbiavimą su Alytaus pataisos namais.
Alytaus rajono savivaldybės nuotr.

Alytaus rajono savivaldybė planuoja tęsti bendradarbiavimą su Alytaus pataisos namais, stiprinti nuteistųjų darbinius ir socialinius įgūdžius ir juos įdarbinti ar įtraukti į visuomeninę ar savanorišką veiklą. Bausmę atliekantys vyrai prieš kelis metus jau dirbo rajono seniūnijose, o seniūnai jų darbą įvertino labai gerai.

 

Bendradarbiavimo galimybes aptarė rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir Alytaus pataisos namų  direktoriaus pavaduotojas Raimundas Markauskas. Susitikime dalyvavo vicemerė Dalia Kitavičienė ir savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Savivaldybės kontrolierius Vytautas Navickas.

 

Dėl nuteistųjų darbinių įgūdžių ir integravimo į visuomenę sutartis tarp Alytaus rajono savivaldybės ir Alytaus pataisos namų buvo pasirašyta 2017 metais vieneriems metams. Bausmes atliekantys vyrai dirbo seniūnijose, prieš Vėlines tvarkė neprižiūrimas kapavietes ir kapų teritorijas, padėjo surūšiuoti atliekas. Seniūnijų seniūnai nuteistuosius gyrė, kad nurodytas užduotis atliko gerai ir sąžiningai, savanoriškai padėjo kapus tvarkančioms senyvoms moterims nunešti sugrėbtų lapų nešulius iki konteinerių.

 

Kadangi savivaldybės ir pataisos namų bendradarbiavimas pasiteisino, šiemet savivaldybės tarybai bus siūloma sudaryti neterminuotą sutartį.

 

„Sutartis su pataisos namais būtų naudinga ir mums, ir ypač nuteistiesiems. Būtų sprendžiama socialinė problema, bausmę atliekančių ir besiruošiančių į laisvę nuteistųjų integracija į visuomenę“, –  sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas. 

 

Jau šį rudenį tikimasi sulaukti nuteistųjų pagalbos. Savivaldybei ji būtų labai naudinga, nes sumažėjus socialinės piniginės paramos gavėjų, kurie už paramą atlikdavo visuomenei naudingus darbus, trūksta žmonių seniūnijų teritorijoms tvarkyti. Be to, šiemet sumažėjo ir Užimtumo didinimo programai skirtų lėšų, todėl bus įdarbinta mažiau žmonių laikiniems, dažniausiai seniūnijų aplinkos tvarkymo darbams.

 

Aplinkos tvarkymo ar kitose rajono aplinkos talkose, akcijose pataisos ir Pusiaukelės namuose gerai besielgiantys nuteistieji dalyvautų savanoriškai. Jie taip pat būtų kviečiami padėti sutvarkyti savivaldybei priklausančias patalpas ir teritorijas prieš ir po įvykusių rajono renginių, švenčių.

 

Savivaldybė kviestų nuteistuosius ne tik dirbti, bet ir  į sporto, kultūros renginius, kitas veiklas, ieškotų galimybių įdarbinti Alytaus rajono įmonėse, suteiktų pataisos namams patalpas seminarams ir konferencijoms.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai