Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 130

Alytaus politikų norą būti rodomais per TV teks ginti teismuose

Raimonda Bernatavičienė  •    •  8:46, 2020-05-14
Dėl sprendimo tarybos posėdžius transliuoti per TV teks aiškintis teisme.
AlytusPlius.lt nuotr.

Ar Alytaus miesto politikų noras būti matomiems per televiziją neprieštarauja įstatymams, bus aiškinamasi teisme. Į jį kreipėsi Vyriausybės atstovas po to, kai tarybos dauguma neatsižvelgė į jo teikimą ir nepanaikino savo sprendimo dėl tarybos posėdžių transliacijos per televiziją.

 

„ Į Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmus kreipėmės praėjusią savaitę. Iki tol ieškojom kompromisų, tačiau tarybos nariams atrodo vienaip, Vyriausybei – kitaip, tad galutinį sprendimą priims teismas. Žinoma, procesai užtruks, bet po to bus daugiau aiškumo.

 

Mes manome, kad įstatymus traktuojame teisingai, Alytaus miesto savivaldybės taryba su tuo nesutinka. Po teismo sprendimo diskusijų nebeliks“, - sakė Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskrityse Julius Arlauskas.

 

Bylinėjimosi būtų galima išvengti, bet kol kas tokių požymių nematyti. Alytaus miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris teigė, kad nenaikinti priimto sprendimo dėl posėdžių transliacijos per televiziją nutarė savivaldybės taryba, o be jos pritarimo kažką keisti nėra galimybių.

 

„Ne meras ar vicemerai šiuo atveju priiminėja sprendimus. Tokį sprendimą priėmė savivaldybės tarybos nariai, ir niekas negali daryti tam įtakos. Nebent kažkas tarybai teiktų naują sprendimo projektą dėl minėto klausimo, tačiau bent jau kol kas tokio neatsirado. Tad kito kelio, kaip teismas, nėra“, - kalbėjo Š. Klėgeris, teigęs, kad teisminiuose ginčuose tarybą atstovaus savivaldybės teisininkai.

 

Sprendimą posėdžius transliuoti per televiziją Alytaus politikai priėmė sausio 30 dieną. Tačiau netrukus buvo sulaukta Vyriausybės atstovo Vilniaus ir Alytaus apskrityse J. Arlausko teikimo. Jame nurodyta, kad teisės aktai nenumato savivaldybei nei pareigos, nei teisės transliuoti posėdžius per televiziją ir galimybės pirkti jų transliavimo paslaugą. Vyriausybės atstovas siūlė tarybai naikinti priimtą sprendimą, kaip prieštaraujantį galiojantiems teisės aktais.

 

Tačiau politikai laikėsi savo ir balandžio 16 dieną vykusiame tarybos posėdyje nusprendė priimto sprendimo nenaikinti.  13 iš 25 posėdyje dalyvavusių tarybos narių balsavo už siūlymą nepritarti Vyriausybės atstovo teikimui ir nenaikinti ankstesnio sprendimo.

 

Viena iš sprendimo iniciatorių tarybos narė Laura Radzevičiūtė teigė, kad Vyriausybės atstovas galimai savotiškai interpretavo teisės aktus, nes esą nėra niekur reglamentuota, kad posėdžių nebūtų galima transliuoti per televiziją. 

 

Teisme gali tekti aiškintis ne tik dėl posėdžių transliacijų per televiziją, bet ir dėl dar vieno sprendimo, dėl kurio taip pat buvo gautas Vyriausybės atstovo teikimas.

 

Jame buvo siūloma naikinti pernai priimtą sprendimą dėl „ Dėl Alytaus miesto savivaldybės projektinės iniciatyvos „Tau, Alytau“ atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, tačiau taryba tam nepritarė.  

 

Vyriausybės atstovas dėl to taip pat jau yra kreipęsis į teismą.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai