Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Alytaus politikas: „Rotušės aikštė pradeda merdėti ir tampa nesaugi“

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:08, 2019-10-03
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys V. Vencius.
Asmeninio albumo nuotr.

„Alytaus Rotušės aikštė yra tarsi miesto širdis. Bet tokia, kokią ją mes matome šiandien, sukelia ne patį geriausią įspūdį“, - įsitikinęs miesto savivaldybės tarybos narys Valerijus Vencius. Jis teigia ne kartą pats matęs ir iš kitų girdėjęs nusiskundimų, kad dėl ne vietoje įrengtų pakylėjimų ar ištrupėjusių trinkelių, nutinka nemalonių nutikimų.

 

V. Venciaus nuomone, gyvename tokiu laikotarpiu, kai visų dėmesys krypsta į žmogaus dvasinę kultūrą, kuri gerokai atsilieka nuo pasaulio techninės ir ekonominės pažangos. Erdvių, kuriose sukasi mūsų gyvenimas, svarba tampa vis ryškesnė.

 

Politikas įsitikinęs, kad tvarkinga bei jauki aplinka daro teigiamą poveikį mūsų elgesiui bei mąstymui ne tik tuo momentu, bet ir ateityje – skatina darnesnius santykius bei būti pozityvesniems. Vizualioji aplinka yra ypač reikšminga vaikų estetinių nuostatų raidai. Ugdo harmoningas asmenybes.

 

Daug keliaujantis, įvairiose pasaulio šalyse besilankantis ir svetur matantis pavyzdžių, kaip puoselėjami tokie miesto centre esantys objektai, V. Vencius neabejoja, kad ir mūsų miesto pagrindinė aikštė turi keistis.

 

Savo pastebėjimus jis išdėstė rašte Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriui Rolandui Juoniui.

 

„Alytaus miestą reprezentuojančios Rotušės aikštės būklė po nesėkmingos 2009-2013 metų rekonstrukcijos pastebimai blogėja“, - administracijos direktoriui rašė V. Vencius, prašydamas informuoti, kokių priemonių imtasi ar ruošiamasi imtis šiai problemai spręsti.

 

Jis pateikė tai iliustruojančias nuotraukas bei atkreipė dėmesį, kad nedžiugina ne tik estetinis aikštės vaizdas – neramina ir tai, kad aikštė dėl savo būklės nėra saugi aplinkiniams.

 

„Pro Rotušės aikštę kasdien praeina daug žmonių. Čia yra ir savivaldybės administracijos pastatas, ir miesto teatras, kavinės, parduotuvėlės. Mūsų akys prie aikštės vaizdo jau tarsi pripratusios, kad ne viską ir pastebime, bet tenka išgirsti nemažai atsiliepimų, kad Rotušės aikštės vaizdas niūrus. Teatro atraminė sienelė ištrupėjusi, aikštės plokščių ir laiptų kraštai išlūžinėję“, - vardino V. Vencius.

 

 

Pasak jo, svarbu ne tik estetinis vaizdas, bet ir tai, kad aikštė dėl savo būklės tampa nesaugiu objektu tiek gyventojams, tiek miesto svečiams. Tuo alytiškis įsitikino savomis akimis: sykį moteriai lipant teatro laiptais, lūžo jų kraštas, ir tik per plauką buvo išvengta nelaimės.

 

Nelaimingų atsitikimų yra tekę matyti ir Alytaus Rotušės aikštėje įsikūrusių parduotuvių darbuotojoms. Jų teigimu, toje pusėje, kur įsikūrusios kavos, drabužių parduotuvės, aikštėje yra pakylėjimas. Ne visi jį pastebi ir ypač žiemos metu suklumpa, parpuola. Tai problemų sukelia ir neįgaliesiems, kurie turi apvažiavimui rinktis kitą vietą.

 

Miesto savivaldybė yra pasiruošusi imtis būdų šiai situacijai keisti, tačiau visos Rotušės aikštės rekonstravimo dar teks palaukti.

 

Savivaldybės atsakyme V. Venciui administracijos direktorius R. Juonys priminė, kad aikštę rekonstravusios bendrovės „Luidas“ ir „Algraižė“ yra bankrutavusios ir nekokybiškai atliktų darbų ištaisyti negali.

 

Tačiau šiais metais savivaldybė planuoja pradėti vykdyti miesto teatro šiltinimo, savivaldybės pastato rekonstravimo, Rotušės aikštės fontano ir teatro laiptų pertvarkymo architektūrinės idėjos parinkimo procedūras. Deja, Rotušės aikštės rekonstrukcija kol kas neplanuojama.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra