Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Alytaus poliklinikos pacientus lanko mobili slaugytojų brigada

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:17, 2019-07-25
Iš kairės: Rima Straigienė, Valentina Štreimikienė, Jolanta Janavičienė, Meilutė Savickienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus poliklinikos pacientams prireikus medikų pagalbos nebereikia kaskart skubėti į sveikatos priežiūros įstaigą – jie pagalbos sulaukia ir namuose.

 

Medikių laukia lyg viešnių

 

Nuo liepos pradžios pacientus, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais, lanko mobili slaugytojų brigada. Joje dirbančios medikės pacientus ne tik apžiūri, atlieka tam tikras medicinines procedūras, bet ir su jais pabendrauja, išklauso.

 

„Jie mūsų laukia lyg svečio. Per dieną tenka aplankyti nemažai žmonių, bet labai didelio kiekio apvažiuoti negali. Žmonės yra išsiilgę bendravimo, pokalbių, dėmesio, ir mes negalime tiesiog atvažiuoti ir iškart apsisukus vykti atgal. Kadangi viskas nauja, su pacientais susipažįstame, kalbamės, išklausome – tai jiems labai svarbu“, - pasakojo slaugytojos.

 

Jos per dieną aplanko iki dešimties pacientų. Ne su visais būna lengva užmegzti kontaktą. Kai kurie žmonės iš pradžių būna labai atsargūs ir įtarūs, tačiau mobilios brigados medikėms pavyksta rasti su jais bendrą kalbą. 

 

„Reikia mokėti įgyti pasitikėjimą – visgi ateiname į jų asmeninę erdvę. Tačiau kol kas mums sekasi gerai, pacientai dėkoja, klausia, kas sugalvojo tokią naujovę, o kartais ir patys mums nekantraudami skambina, teiraujasi, kada vėl atvyksime. Smagu jausti, kad mūsų atvykimas jiems tiek daug reiškia. Ir kartais svarbu ne vien tik medicininė pagalba – užtenka ir pokalbio, kad žmonės pasijustų laimingesni ir saugesni“, - darbo įspūdžiais dalinosi slaugytojos.

 

Lanko kelis šimtus žmonių

 

Į namus atvykstančių slaugytojų gali sulaukti tik tie žmonės, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais . Jį nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.

 

Kadangi minėtų pacientų daugėja, Alytaus poliklinika nusprendė papildomai įdarbinti žmonių, kurie teiktų slaugos į namus paslaugas. Taip ir atsirado mobili brigada.

 

Kol kas joje dirba keturios slaugytojos, pas pacientus jos važiuoja po vieną. Tenka aplankyti ir Alytaus mieste, ir rajone gyvenančius žmones.

 

Alytaus poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Simona Nedzinskienė teigė, kad šiuo metu yra apie 600 poliklinikos pacientų, kuriems gali būti teikiamos slaugos paslaugos namuose. Tačiau atvejų yra įvairių: kartais to nenori patys žmonės, juos prižiūri artimieji. Tad šiuo metu mobili slaugytojų brigada lanko apie 300 žmonių. Kiekvienai slaugytojai jų tenka apie 70.

 

Nors mobili brigada slaugos paslaugas teikia dar tik nuo liepos pradžios, žmonės jau įvertino jas teigiamai. Pas pacientus vykstančios slaugytojos juokavo, kad jie jų išleisti nenori.

 

Pacientai džiaugiasi nauja paslauga 

 

Pacientas lankomas kartą per savaitę, bet jeigu šeimos gydytojas yra paskyręs tam tikras procedūras, tenka ir dažniau. Pasitaiko ir neplaninių vizitų, kai žmogaus būklė pablogėja.

 

„Pacientai nauja paslauga džiaugiasi. Stengiamės juos apie tai informuoti per šeimos gydytojus, raginame pasinaudoti tokia paslauga, juolab, kad pagalba nieko nekainuoja“, - kalbėjo S. Nedzinskienė.

 

Alytaus poliklinikos vyriausioji slaugos administratorė Simona Nedzinskienė.

 

Į namus pas pacientą atvykusios slaugytojos rūpinasi pacientų higiena, pamatuoja kraujo spaudimą, pulsą, su jais bendrauja, taip pat atlieka gydytojo paskirtas procedūras: paima kraują tyrimui, atlieka elektrokardiogramą, infuzijas, suleidžia vaistus į veną ar raumenį, prižiūri stomas, kateterius ir kita.

 

Jeigu žmogui yra nustatytas nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais ir pacientas ar jo artimieji nori, kad pas jį atvyktų mobili slaugytojų brigada, jam arba jo įgaliotam asmeniui reikia kreiptis į Alytaus polikliniką.

 

„Alytaus poliklinika taip pat teikia integralios, paliatyviosios pagalbos paslaugas. Visuomet ieškome būdų, kaip pagelbėti ligoniams, kad jiems būtų lengviau, paprasčiau.

 

Dirbant mobiliai slaugytojų brigadai, pacientams nereikia vargintis ir dėl menkiausio dalyko vykti į polikliniką, slaugytojai atvyksta pas juos. Stebėsime situaciją ir, jeigu matysime, kad tokių paslaugų poreikis dar labiau išaugs, didinsime mobilioje brigadoje slaugytojų skaičių“, - kalbėjo S. Nedzinskienė.

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra