Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 29 961

Alytaus poliklinikos gebėjimus puikiai įvertino svečiai iš Belgijos

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  13:01, 2019-05-09
M. Jasaitis svečiams iš Belgijos aprodė poliklinikos patalpas.
alytusplius.lt nuotr.

Kaip teikiamos slaugos ir socialinės globos paslaugos, kokių sričių specialistai dirba su pacientais namuose, kokius darbus jie atlieka, kokios galimybės studentams atlikti praktiką. Tuo domėjosi Alytaus poliklinikoje trečiadienį apsilankę svečiai iš Belgijos VIVES taikomųjų mokslų universiteto.

 

Poliklinikos direktorius Marius Jasaitis jiems pristatė įstaigos teikiamas paslaugas, pasidžiaugė, kad jų veikla domina ir užsienio svečius. „Bendradarbiavimas su kolegomis iš kitų šalių visuomet duoda tik teigiamų patirčių ir darbuotojams, ir studentams, atliekantiems praktiką. Svarstysime galimybes dėl bendradarbiavimo ir manau surasime abipusiai naudingas jo formas“ - kalbėjo M. Jasaitis.

 

Alytaus poliklinika prieš šešerius metus pradėjo vykdyti europinį projektą, kurio įgyvendinimo metu įstaigoje buvo įkurtas Slaugos ir socialinės globos skyrius. Jame dirbantys specialistai pagalbą teikia tik visišką negalią turintiems pacientams.

 

„Pagalbą teikia slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialinio darbuotojo padėjėjai, socialinis darbuotojai, ergoterapeutai, kineziterapeutai ir masažuotojai. Turime keturias komandas, kurios kasdien aplanko 80 pacientų. Nuolat palaikomas tiesioginis ryšys su gydytojais, kurie skiria paskyrimą lašelinėms, kraujo tyrimams ir kitoms reikalingoms procedūroms“, - pasakojo Slaugos ir socialinės globos skyriaus vyriausioji slaugytoja Teresė Draugelienė.

 

Alytaus poliklinika pagalbai į namus teikti turi įsigijusi keturis automobilius, technines pagalbos ir slaugos priemones. Specialistai pagal pacientus lankosi darbo dienomis, darbo valandomis, pagal poreikį.

 

„Slaugytojai važiuoja atlikti procedūras, o slaugytojo padėjėjai praleidžia pas pacientą nustatytas valandas, paruošia valgyti, maitina, maudo, keičia sauskelnes ir atlieka kitus darbus“, - funkcijas, kurias atlieka skyriaus specialistai, svečiams iš Belgijos pristatė T. Draugelienė.

 

VIVES taikomųjų mokslų universiteto atstovai teigė, kad ir Belgijoje veikia panaši pirminės pagalbos ir slaugos namuose sistema, tačiau pastebėjo, kad savo šalyje jie neturi tokios glaudžios bendradarbiavimo grandinės, paslaugas namuose pacientams dažnai teikia skirtingose įstaigose ar individualiai dirbantys medicinos darbuotojai. 

 

„Jūsų įstaigoje veikianti slaugos ir socialinės globos sistema yra geriau organizuota negu Belgijoje“, - sakė VIVES universiteto lektorė Francine Deplae. Moteris daugybę metų pati dirbo slaugytoja, tobulinosi pirminės sveikatos priežiūros ir namų aplinkos pritaikymo pacientams srityse. Pastaruosius 15 metų ji dirba universitete, kuruoja tiriamojo darbo ir kokybės, komunikacijos ir kitas sritis.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra