Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Alytaus poliklinikoje dar viena nauja paslauga – dantų balinimas

Ina Grigūnaitė-Skrabulienė  •    •  9:17, 2019-09-20
Dantų balinimo procedūra jau atliekama ir Alytaus poliklinikoje.
Alytusplius.lt nuotr.

Daugelis žmonių nori turėti ne tik sveikus, bet ir baltus dantis. Deja, tokius juos turi ne visi, bet išeitis yra. Tai - dantų balinimo procedūra, kuri nuo rugsėjo jau atliekama ir Alytaus poliklinikoje.

 

Ją atliekantis burnos higienistas Evaldas Liškauskas pastebi, kad alytiškiai aktyviai registruojasi naujajai procedūrai, kuri poliklinikoje kainuoja gerokai pigiau nei privačiose įstaigose.

 

Miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta dantų balinimo procedūros kaina – 87 eurai.

 

„Kiekviena nauja paslauga atsiranda atsižvelgiant į pacientų poreikius. Taip buvo ir šiuo atveju – nemažai dėl burnos higienos besikreipiančių pacientų vis pasiteiraudavo, ar neatliekame dantų balinimo procedūros.

 

Tad įvertinome visas galimybes, viską paskaičiavome ir pasirinkome balinimą tokiu būdu, kad mums nereiktų papildomų investicijų – reikia įsigyti tik medžiagas“, - sakė Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.

 

Alytaus poliklinikoje dantų balinimo procedūra yra atliekama vandenilio peroksido pagrindu. Naudojamas gelis, kuris aktyvuojamas seilių fermentais. ,,Tai - sertifikuota Europoje technologija, kuri Lietuvoje nėra dažna, bet sparčiai populiarėja“, - pasakojo burnos higienistas E. Liškauskas.

 

Jis patikino, kad dantų balinimo procedūra yra neskausminga – ją atlikus galimas tik laikinas dantų jautrumas.

 

 

E. Liškauskas pastebėjo, kad dantų balinimas yra estetinė procedūra, ji skirta žmonėms, norintiems turėti baltesnius dantis, todėl jos nerekomenduojama atlikti dažnai. ,,Vienkartinė dantų balinimo procedūra tikrai nepakenks. Tačiau jeigu dažnai tokią  procedūrą kartosite, gali sausėti dantų audiniai ir dantys gali tapti trapesni“, - sakė jis.

 

Prieš atliekant šią procedūrą skiriama konsultacija, kurios metu ištiriama pacientų dantų būklė. „Tik tuomet galima nuspręsti, ar apskritai galima atlikti šią procedūrą, kiek galima tai daryti, kaip procedūrą atlikti kuo tiksliau“, - aiškino burnos higienistas, pastebėdamas, kad plombuoti dantys niekada taip nešvytės kaip neplombuoti.

 

E. Liškauskas jau  spėjo įsitikinti, kad dantų balinimo procedūra alytiškiai domisi. ,,Neretai kreipdavosi jauni žmonės, kuriems labai norisi turėti baltesnius dantis. Smagu, kad dabar šią paslaugą jau galėsiu pasiūlyti ir profesionaliai atlikti “, - džiaugėsi pašnekovas.

 

Jis  priminė,  kad svarbu nuolat rūpintis ir burnos higiena. ,,Burnos higiena yra skirta burnos ligų profilaktikai. Jos metu pašalinamos mineralizuotos ir bakterinės apnašos, kurių nepavyksta pašalinti valant dantis šepetėliu“, - aiškino burnos higienistas, pastebintis, kad alytiškiai vis labiau rūpinasi savo dantimis ir supranta burnos higienos svarbą. Burnos higieną rekomenduojama atlikti dukart per metus.

 

E. Liškauskas atkreipė dėmesį, kad labai svarbu rūpintis ir vaikų dantimis. 6–14 metų vaikams Alytaus poliklinikoje atliekamas nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių dengimas silantais. Taip dantys apsaugomi nuo ėduonies. Už šią paslaugą mokėti nereikia. Visos išlaidos už dantų silantavimą padengiamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra