Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus poliklinika ir ligoninė atnaujina darbą, tačiau lengva nebus

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:05, 2020-05-04
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Pasikonsultuoti su Alytaus poliklinikos ir  ligoninės gydytojais jau bus galima ne vien tik nuotoliniu būdu, bet ir atėjus pas gydytoją.  Vyriausybė  leido atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą. Nors sąlygos švelnėja, tačiau  medikų laukia nemenkas iššūkis: prieš priimdami pacientą, jie turės pilnai užtikrinti tiek jo, tiek darbuotojų saugumą ir būti pilnai pasiruošę.

 

„Nors planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą atnaujinti leista, tačiau tai rekomenduojama daryti labai atsargiai ir tik įvykdžius visus reikalavimus.  Mes ruošiamės atnaujinti tiek ambulatorinės konsultacinės pagalbos, tiek planinių paslaugų teikimą stacionare. Tikslas – kad pacientai kuo mažiau vienas su kitu susitiktų, ir tai mes turime užtikrinti. Svarbu, jog pacientai ir medikai būtų saugūs“, - sakė Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

 

Pasak jo, svarstoma galimybė, kad į rizikos grupę patenkančių pacientų vizitai būtų nukreipiami kitu laiku nei kitų lankytojų.  Taip pat ruošiamasi užtikrinti saugų asmenų patekimą į ligoninę pro atskirus tam skirtus įėjimus. Ambulatorines konsultacijas ligoninė ruošiasi atnaujinti jau šią savaitę, pacientus pasitiks ir išlydės darbuotojai.

 

Planinėms operacijoms stacionare besiruošiantiems asmenims prieš tai turės būti atliktas COVID-19 testas. Kaip teigė A. Vasiliauskas, testai atliekami ir kitiems ligoninėje gulintiems pacientams. Iki šiol visi jie buvo neigiami.

 

„Bet kokiu atveju, kiekvieną apsilankymą pas gydytoją reikės suderinti, apgalvoti, ar galima konsultuoti nuotoliniu būdu, ar būtina apsilankyti ligoninėje.  O čia patekus bus atliekama maksimaliai viskas, kad žmogui vėl nereikėtų pakartotinai lankytis. Šiuo metu ruošiame specialius planus, kaip organizuosime savo darbą, kuriuos bus būtina suderinti“, - kalbėjo A. Vasiliauskas.

 

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, tiek ligoninės, tiek poliklinikos galės pradėti dirbti tik susiderinusios planą su įstaigos infekcijų kontrolės specialistu, o kur jo nėra – konsultuojantis su Higienos institutu, taip pat su organizuojančia regiono įstaiga. Suderintą planą turės patvirtinti įstaigos vadovas ir tuomet jį pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

 

Tą padaryti turės ir Alytaus poliklinika, kuri jau taip pat ruošiasi atnaujinti planinių paslaugų teikimą. Tačiau, kaip sakė poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Elvina Machankovienė, prioritetas vis vien išliks konsultacijų teikimui nuotoliniu būdu.

 

„Svarstymai dar vyksta, bet didžiąją dalį klausimų jau esame aptarę. Neplaninė būtinoji pagalba bus teikiama būtinosios pagalbos kabinete, o dėl planinių vizitų reikės tartis su šeimos gydytoju. Kiekviena situacija individuali, ir gydytojas nuspręs, ar pacientui reikia apsilankyti poliklinikoje. Bet kokiu atveju, prioritetas teikiamas nuotoliniam būdui“, - kalbėjo E. Machankovienė.

 

Jos teigimu, išankstinė registracija pas šeimos gydytoją ir toliau bus negalima. Ne pacientas, o šeimos gydytojas spręs dėl planinio vizito.

 

„Bus atliekami skubūs kraujo tyrimai, tačiau viskam reikia pasiruošti, o darbo tikrai nemažai. Reikia užtikrinti ir saugius atstumus, ir sureguliuoti srautus. Padaryti viską, kad liga neplistų, nesusidarytų viruso židiniai“, - teigė poliklinikos direktoriaus pavaduotoja.

 

AlytusPlius.lt primena, kad atnaujinti sveikatos priežiūros paslaugas Vyriausybė nutarė balandžio 29 vykusiame posėdyje.