Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Alytaus policijos komisariate – užuominos apie permainas ir perkėlimą

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:43, 2020-02-10
Pirmadienį pristatyti Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato praėjusių metų veiklos rezultatai.
AlytusPlius.lt nuotr.

Pasitikėjimas Alytaus policija auga, nusikalstamų veikų mažėja, o policijos komisariato laukia ne tik struktūrinės permainos – užsimenama ir apie galimą komisariato iškėlimą.

 

Tokios žinios skambėjo Alytaus policijai pristatant savo praėjusių metų veiklos rezultatus  pirmadienį. Pasidžiaugti kuo buvo, tačiau ant laurų niekas neužmigo. Atvykęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigė, kad galvojant apie skaičius, statistikas, nereikėtų pamiršti paprasto dalyko – ryšio su nukentėjusiais žmonėmis  ir informacijos pateikimo jiems suprantama kalba. Būtent tai ir padeda pelnyti pasitikėjimą.

 

„Džiaugiuosi Alytaus policijos nuveiktais darbais ir rezultatais. Tačiau, kad ir kokie geri bebūtume, niekada negalime manyti, kad viską padarėme geriausiai. Aš norėčiau akcentuoti tokius dalykus, kurių negalima išreikšti skaičiais. Ar mes tinkamai įsijaučiame į aukos, nukentėjusiojo vaidmenį?

 

Ar nukentėję žmonės visada laiku gauną jiems suprantamą informaciją? Gal kartais tik atsirašinėjame nugludintais sakiniais, o juk žmogui taip reikėtų kad ir paprasto skambučio, paaiškinimo. Esu įsitikinęs, kad tai tikrai padidintų pasitikėjimą mumis“, - kalbėjo policijos vadovas.

 

Generalinis komisaras kalbėjo ir apie institucijų bendradarbiavimą, komandinį darbą, policijos veiklos modernizavimą. Teigė, kad policijos autoparką planuojama papildyti naujais automobiliais – visureigiais.

 

„Ir galiu pažadėti, kad Dzūkijos kraštas juos tikrai gaus pirmasis“, - sakė R. Požėla.

 

Jis taip pat informavo ir apie numatomus struktūrinius pokyčius policijos sistemoje. Generalinis komisariatas jau pasirašė įsakymus dėl dviejų darbo grupių sudarymo. Viena jų vertins Policijos departamento struktūrą, ar ji nėra per daug išpūsta. Kita – įvertins specializuotų įstaigų struktūrą.

 

„Kalbame ne apie naikinimus, o apie efektyvesnį valdymą, struktūrinių padalinių stambinimą, sekant prokuratūros pavyzdžiu. Nereikėtų galvoti, kad tokiu atveju policija kažkur pasitrauks. Galbūt aukščiausi vadovai ir dirbs kitur, bet policija kaip dirbo, taip ir dirbs, ir dar efektyviau. Planuojamos pertvarkos nėra nukreiptos į eilinį darbuotoją, kalbame tik apie organizacijos „rūbą“, - kalbėjo policijos generalinis komisaras.

 

Anot jo, svarbu, kad policijos pareigūnas į darbą eitų be baimės, kad nebūtų aprėktas vadovo, ir visada sulauktų pagalbos. Pasak R. Požėlos, policijos pareigūnas pats visų pirma turi būti saugus, o sistemos pareiga yra ginti pareigūną. Žinoma, nekalbant apie piktybiniu atvejus.

 

Aptariant policijos veiklos rezultatus dalyvavęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis kėlė klausimą, ką padaryti, kad alytiškiai mieste jaustųsi saugūs?

 

Meras užsiminė ir apie planus Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą perkelti į kitą vietą. Jam antrino ir Alytaus policijos viršininkas Alvydas Jurgelevičius, teigęs, kad išsidėstymas keturiuose pastatuose kartais sukelia keblumų.

 

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ragino nepamiršti ir Alytaus rajono žmonių, palaikyti su jais grįžtamąjį ryšį, informuoti apie tyrimų eigas.

 

Policijos veiklos rezultatus pristatę Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojai Virginijus Jaruševičius ir Raimundas Jaciunskas pasidžiaugė, kad visgi per pastaruosius metus pasitikėjimas Alytaus policija išaugo – jis siekia 86 procentus. Tam įtakos turėjo ir operatyvus pareigūnų reagavimas. Kiekvieną parą Alytaus apskrityje patruliuoja 38 ekipažai, laiku reaguojantys į iškvietimus.

 

Džiugu tai, kad lyginant su 2018 metais, sumažėjo nusikalstamų veikų, taip pat eismo įvykių, kuriuose žuvo ar buvo sužeistų žmonių.

 

Kalbant apie sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, pernai daugiausia buvo susijusių su sukčiavimu, narkotikų platinimu, disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. Kad ir kiek žmonės yra šviečiami apie sukčius, tokių atvejų nemažėja.

 

„Viešiname, kur tik galime, net kunigas apie tai kalba, tačiau atvejų nemažėja. Ir jeigu anksčiau nukentėdavo garbaus amžiaus žmonės, tai dabar nukenčia ir jaunesni, išsilavinę. Pataisos namuose – daug puikių „aktorių“, kurie sugeba įtikinti ne vieną“, - kalbėjo V. Jaruševičius.

 

Pernai 30 procentų išaugo nepilnamečių daromų teisės pažeidimų ir padaugėjo pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje.

 

Praėję metai policijai įsiminė ir gaisru „Ekologistikos“ patalpose, kuris pareigūnams buvo nemenkas iššūkis. Jie turėjo užtikrinti gaisro židinio teritorijos, gyventojų, turto saugumą. Buvo mestos didelės policijos pajėgos. O atliekant tyrimą po gaisro, buvo sudarytą tyrimo grupė, kurioje dalyvavo pareigūnai iš visų specializuotų policijos padalinių.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra