Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus policija vykdys akciją „Švilpukas saugo“

Alytaus apskr. VPK informacija  •    •  13:49, 2022-10-25
Alytaus apskrityje vykdoma akcija „Švilpukas saugo“
Alytaus apskr. VPK nuotr.

Rudeniop suaktyvėja laukinių gyvūnų migracija, ypač spalį, lapkritį bei gruodį, kai tamsusis paros laikas gana ilgas, o gyvūnai migruoja iš laukų į miškus. Būtent šiuo metu miškingoje Alytaus apskrityje stebimas eismo įvykių padaugėjimas. Neretai, staiga į važiuojamąją kelio dalį išbėgęs gyvūnas apgadinama transporto priemonę, tačiau po tokio susidūrimo gali nukentėti ir žmonės, ir gyvūnai. Šiais metais visoje Alytaus apskrityje užregistruota 275 eismo įvykiai su gyvūnais, dažniausiai tai stirnos, briedžiai bei elniai, šernai ir lapės. Galima pasidžiaugti bent tuo, kad iš visų fiksuojamų atvejų šiais metais tėra du įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo žmonės. Daugiausia susidūrimų su laukiniais gyvūnais užregistruota Prienų rajone – 70 eismo įvykių, tuomet Lazdijų r. – 64 bei Alytaus r. – 59.

 

Spalio 26 d. Alytaus apskrityje bus vykdoma Lietuvos policijos ir UAB „Eoltas“ inicijuota akcija „Švilpukas saugo“. Šios prevencinės priemonės metu kelių policijos pareigūnai stebės, ar vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių, ir kartu dalins saugumo priemones – ultragarsinius švilpukus. Alytaus apskrities policijos pareigūnai primena, kad labai svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį ir būti budriam, ypatingai miškingose, neaptvertose kelio atkarpose.

 

Pastebėjus kelio ženklą ,,Laukiniai gyvūnai“, reikia nepamiršti, jog nurodytame kelio ruože tikimybė pastebėti ar netgi susidurti su briedžiu, stirna ar kitu miško gyvūnu, yra didesnė.

 

Išvengti susidūrimo su laukiniu gyvūnu kelyje gali padėti prie šoninio automobilio veidrodėlio lengvai priklijuojamas specialus ultragarsinis švilpukas, kadangi gyvūnai gali girdėti aukšto dažnio garsus, taip pat ir minėto švilpuko skleidžiamą ultragarsą. Tokios saugos priemonės ypač aktualios dabar, rudenį, kai migruojant gyvūnams, vairuotojams kyla didesnis pavojus. Prevencinę priemonę „Švilpukas saugo“ inicijuoja ir ultragarsiniais švilpukais pasirūpino UAB „Eoltas“ kartu su įmonės verslo partneriais. Anot švilpukų gamintojų, ši prevencinė priemonė (ultragarsinis švilpukas) tampa veiksminga automobiliui pasiekus 30–50 km/val. greitį. Priklausomai nuo oro sąlygų, švilpukas veikia net 2 kilometrų atstumu.

 

Alytaus apskrities policijos pareigūnai linki visiems saugių kelionių.

 

2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais.