Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus planuose – kogeneracinės jėgainės statyba

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  10:26, 2014-06-27
Alytaus planuose – kogeneracinės jėgainės statyba
Alytusplius.lt nuotr.

Alytuje planuojama statyti kogeneracinę jėgainę, kurioje energija būtų gaminama, panaudojant kietąjį atgautą kurą, sausąjį dumblą ir biomasę. Miesto taryba vakar pritarė tokios jėgainės įrengimo būtinybei ir nusprendė kreiptis į Vyriausybę, kad jėgainė būtų pripažinta valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektu ir įtraukta į prioritetinį energetikos objektų sąrašą.

 

„Tokios jėgainės atsiradimas leistų sumažinti šilumos kainą gyventojams. Tai vienas – svarbiausių savivaldybės rūpesčių ir tam turime išnaudoti visas galimybes. Svarbu ir tai, kad pastačius tokią jėgainę, būtų išspręsta komunalinių atliekų srauto ir sauso dumblo panaudojimo problema“, - sakė Alytaus miesto administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas.  

 

Gavus atitinkamų institucijų pritarimą ir 2014-2020 m. finansavimą, kogeneracinę jėgainę Alytuje planuojama pastatyti per pora metų. 

 

Prieš planuojant šias statybas buvo atlikta Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre susidarančio kietojo atgautojo kuro ir Alytaus miesto nuotekų valykloje susidarančio sausojo dumblo panaudojimo energijos gamybai galimybių studija.

 

Ją atlikę švedų konsultacinės kompanijos AF Consult  specialistai išanalizavo nusausinto dumblo ir kietųjų atliekų panaudojimą energijos gamybai reglamentuojančius teisės aktus, tokią gamybą skatinančius  paramos mechanizmus, įvertino šilumos poreikio Alytaus mieste kitimo tendencijas, naujų šilumos energijos pajėgumų įrengimo galimybes, dumblo ir kietųjų atliekų cheminę sudėtiį, atliko skaičiavimus ir išnagrinėjo aplinkosauginius bei technologinius reikalavimus.

 

Studijos autoriai siūlo Alytaus mieste statyti kogeneracinę jėgainę, kurioje  deginant kietąjį  atgautą kurą, sausą dumblą ir biomasę, sumažėtų šilumos kaina Alytaus gyventojams, kurie šilumą gauna iš centralizuotų šilumos tinklų.

 

Taip pat sumažėtų komunalinių atliekų srautas į sąvartynus ir tuo būtų užtikrinami Europos sąjungos atitinkamų direktyvų ir reglamentų reikalavimai dėl atliekų kiekio, patenkančio į sąvartynus mažinimo.

Komentarų nėra