Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Alytaus pataisos namuose – jokių pasimatymų, darbuotojai – tiriami

Raimonda Andriulionytė  •    •  9:16, 2020-05-11
Pasimatymų kambarys Alytaus pataisos namuose.
AlytusPlius.lt nuotr.

Karantino sąlygomis gyvena ne tik žmonės laisvėje – pasikeitė ir nuteistųjų kasdienybė. Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantiems vyrams karantino metu tenka apsieiti be trumpalaikių ir ilgalaikių pasimatymų, nevyksta nuteistųjų lankymai. O imantis saugumo priemonių, dėl koronaviruso buvo ištirti Alytaus pataisos namų darbuotojai.

 

„Patikrinta daugiau nei 30 Alytaus pataisos namų darbuotojų. Gauti tyrimų atsakymai rodo, kad darbuotojai sveiki, dalies atsakymų dar laukiama.  Šią savaitę planuojama patikrinti visus šios įstaigos darbuotojus“, - sakė Alytaus pataisos namų direktorius Genadijus Lepiochinas.

 

Jis pasidžiaugė, kad Alytaus pataisos namuose COVID-19 ligos atvejų nenustatyta. Nuteistieji, sergantys peršalimo ligomis, yra prižiūrimi, gydomi,  atliekami būtini tyrimai.

 

„Darbuotojų ir nuteistųjų sveikatos būklė pataisos įstaigose stebima nuolat. Prevenciškai matuojama atvykstančių į įstaigą temperatūra. Įstaigų tarnybinės ir bendrojo naudojimo patalpos, nuteistųjų gyvenamosios zonos yra dezinfekuojamos, valomos. Taip pat dezinfekuojamos ir įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys skiriamas konvojavimui skirtoms transporto priemonėms“, - kalbėjo G. Lepiochinas.

 

Norint išvengti viruso plitimo, pataisos įstaigose draudžiamas asmenų lankymas – galima susitikti tik su gynėjais. Čia nevyksta jokie masiniai renginiai, sustabdytos nuteistųjų trumpalaikės išvykos į namus, pasimatymai. Taip pat apribotas nuteistųjų, kurie gyvena įstaigos viduje ir turi teisę išvykti be palydos ir be sargybos, judėjimas už įstaigos ribų, jei nėra būtinybės, neorganizuojamas nuteistųjų ir suimtųjų perkėlimas iš vienos įstaigos į kitą.

 

Be to, nuteistieji, konvojuoti iš užsienio, laikomi izoliuoti nuo kitų asmenų 14 dienų. Tas pats galioja ir tiems, kurie į įstaigą atvyksta iš kitų pataisos namų. Atidėtas ir arešto bausmės atlikimas.

 

Dalis Alytaus pataisos namų darbuotojų, kurie nevykdo tiesioginio darbo su nuteistaisiais, gali dirbti nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai