Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus mokyklose COVID sukasi vis sparčiau: susirgimų – jau devyniose įstaigose

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:56, 2021-09-09
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas nuotr.

Nors mokslo metai dar tik prasidėjo, Alytaus švietimo įstaigose jau sparčiai daugėja COVID-19 atvejų. Serga ir mokyklos darbuotojai, ir vaikai. Virusu jau persirgo devynių mokymo įstaigų vadovai. Dabar susirgo ir dešimtas.

 

„To ir reikėjo tikėtis, nes mokiniai sugrįžo į mokyklas, o virusas juk niekur nedingo. Palaipsniui COVID virusu persirgo devynių mokymo įstagų vadovai. Šiuo metu yra užsikrėtęs ir serga dar vienos įstaigos direktorius. Iš viso COVID atvejų nustatyta devyniose švietimo įstaigose iš 33 esančių“, - situaciją komentavo Alytaus miesto savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

 

Pasak jo, sprendimai, kaip reikėtų elgtis konkrečiu atveju, ir ar reikėtų mokytis kontaktiniu, ar nuotoliniu būdu, yra priimami individualiai, atsižvelgiant į situaciją. Sprendimų priėmime dalyvauja  Nacionalinės visuomenės sveikatos centras ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mokyklų vadovai sprendimus priima atsižvelgdami į specialistų rekomendacijas.

 

Vienoje Alytaus mokykloje COVID atvejų šiuo metu nustatyta net šešiose klasėse. Viena jų perėjo į nuotolinį mokymą.

 

„Tie priimami sprendimai labai įvairūs. Yra mokyklų, kur po keturias klases yra išsiųsta mokytis nuotoliniu būdu, yra mokyklų, kur tik po dvi ar vieną klasę mokosi nuotoliniu būdu. Yra ir lopšelių-darželių, kur po vieną grupę dirba nuotoliniu būdu. Kai kur yra taip, kad dalis klasės nuotoliniu, dalis – kontaktiniu būdu. Atsekami kontaktai, ir nusprendžiama, kaip elgtis“, - sakė V. Valūnas.

 

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo teigimu, situacija mokyklose keičiasi nuolat, tačiau aišku viena – COVID niekur nedingo, tad kiekvienu atveju reikia pasirūpinti mokinių ir personalo saugumu.