Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Alytaus moksleiviams malonios žinios iš UK: egzaminas išlaikytas!

  •    •  8:43, 2020-03-07
Alytaus moksleiviai džiaugiasi išlaikę tarptautinį anglų kalbos egzaminą PTE.

Jūsų egzaminas išlaikytas, gautas aukščiausias įvertinimas! Tokios puikios žinios iš Jungtinės Karalystės nudžiugino Alytaus moksleivius, praėjusių metų lapkričio mėnesio sesijos metų laikiusius  tarptautinį anglų kalbos egzaminą PTE.

 

„Tokios iš britų gautos žinios be galo nudžiugino. Visi mūsų moksleiviai egzaminą išlaikė puikiai! Tuo labai džiaugiamės“, - šypsodamasi kalbėjo kalbų mokyklos AMES Alytaus filialo vadovė Viktorija Kakauskienė.

 

Šioje mokykloje PTE egzaminą galima laikyti nuo 2011 metų – norint jam pasiruošti ir jį išlaikyti niekur nereikia vykti, viskas vyksta Alytuje.

 

„Pamaniau, kad tai puiki galimybė pasiekti kiek įmanoma geresnių rezultatų bei sumažinti egzaminų kiekį, kadangi mokykloje jie visi laikomi kone tuo pačiu metu.

 

Nuo mažens lankau AMES mokyklą, joje įgijau labai daug anglų kalbos žinių, todėl nusprendžiau laikyti anglų egzaminą būtent čia“, - sakė viena iš sėkmingai egzaminą išlaikiusių moksleivių Vaiva Urbonaitė.

 

Mergina patikino, kad ruoštis egzaminui jai nebuvo sudėtinga, nes turėjo puikią mokytoją Virginiją Gaižauskienę, kuri atsakydavo į visus klausimus ir padėdavo viską puikiai suprasti. Todėl ir egzamino laikyti Vaiva ėjo visai nesijaudindama, tarsi į paprastą pamoką, nes žinojo, kad yra pasiruošusi ir padariusi  viską, ką galėjo.  

 

Taip pat sėkmingai egzaminą išlaikiusi Viltė Žilinskaitė prisipažino jautusi jaudulį, nes jai tai buvo pirmas rimtesnis egzaminas.  „Bet pamokose nuolat spręsdavome PTE egzamino pasiruošimo užduotis, todėl viskas buvo pažįstama. Tik kitą kartą ateičiau geriau išsimiegojusi - turbūt ir streso mažiau būtų, ir geriau dėmesį sutelkčiau, ir tušinuko nepamirščiau“, - juokdamasi pasakojo Viltė.

 

Laikyti PTE egzaminą ji nusprendė, nes planuoja studijuoti Lietuvoje, todėl jai tai naudinga, juolab, kad išlaikius egzaminą, jis užskaitomas atestate kaip šimtukas!

 

„Pasiruošimas šiam egzaminui prasidėjo turbūt tada, kai pradėjau mokytis anglų kalbos, maždaug nuo šešerių metų, ir truko iki egzamino, bet prie C1 lygio dirbau maždaug metus su puse“, - pasakoja Viltė.

 

Lankyti AMES ji pasirinko, nes čia mokėsi jos sesė ir tikrai nebuvo nusivylusi. „Todėl pagalvojau, kodėl gi ir man nepraplėtus anglų kalbos žinių“, - sako mergina.

 

Ji pripažįsta: žinios neateina iš niekur, todėl reikėjo nuolat intensyviai dirbti pamokose, fiksuoti kiekvieną nežinomą žodį ar frazę, kurie galėtų praturtinti žodyną. Be abejo, laisvalaikiu reikėjo žiūrėti daug  serialų ir filmų anglų kalba, kur kalbama su įvairiais akcentais. Tačiau rezultatas parodė, kad pastangos nenuėjo veltui.

 

Alytuje PTE egzaminą per devynerius jau yra išlaikę beveik 200 mokinių.

 

Šį egzaminą gali laikyti ne tik tie, kas planuoja studijuoti užsienyje, bet ir tie, kurie dar nėra apsisprendę. Kadangi egzamino sertifikatas neturi senaties termino, bakalauro studijas galima pradėti Lietuvoje, o magistro studijas pratęsti užsienyje. Egzamino perlaikyti nereikės.

 

Taip pat PTE egzaminą galima išsilaikyti dešimtoje ar vienuoliktoje klasėje ir dvyliktoje klasėje jau jaustis ramiam dėl anglų kalbos valstybinio egzamino, nes jį laikyti bus nebūtina.

 

Tačiau daugelis PTE egzaminą renkasi laikyti besimokydami dvyliktoje klasėje, lapkritį ar gruodį. Tokiu atveju visiems siūloma būtinai pasirinkti laikyti ir valstybinį egzaminą, nerizikuoti. Nes jei kartais nepasisektų išlaikyti tarptautinio egzamino, būtų galima laikyti valstybinį ir bent jau Lietuvoje studijos būtų tikrai garantuotos.

 

„Mūsų mokykloje vyksta bandomieji PTE egzaminai. Jie yra nemokami, todėl visi turi galimybę pasitikrinti savo žinias tarptautiniu lygiu ir taip lengviau įsivertinti, kokiu lygiu laikyti egzaminą.

 

Tiems, kam reikia pagalbos pasiruošti šiam egzaminui, mes ruošiame ir sudarome grupes, mūsų specialistai padeda apsispręsti, kokiu lygiu laikyti egzaminą“, - sako AMES filialo vadovė V. Kakauskienė.

 

Ji pabrėžia, kad visų dvi dienas vykstančio egzaminų užduočių atsakymai siunčiami į Jungtinę Karalystę, iš kur vėliau ir gaunami įvertinimai, kurie yra visiškai nešališki.

 

Nuo 2018-2019 mokslo metų PTE egzaminas yra integruotas į visas AMES mokymo programas moksleiviams. Tai reiškia, kad mokyklą mokiniai baigs gaudami tarptautinius sertifikatus.

 

Kas dvejus mokslo metus mokiniai pagal savo žinių lygį turės galimybę laikyti tarptautinį PTE egzaminą nemokamai. Jį laikyti galės moksleiviai nuo pirmos iki dvyliktos klasės - egzaminas yra pritaikytas ir pradinių klasių mokiniams, kuris vadinasi PTE Young Learners, ir vyresniųjų klasių mokiniams – PTE General.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai