Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto vadovai lankėsi miesto kelius prižiūrinčioje įmonėje

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  17:35, 2022-11-21
lytaus miesto savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai ir savivaldybės tarybos nariai lankėsi bendrovėje „Raguvilė“.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Pirmadienio rytą Alytaus miesto savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai ir savivaldybės tarybos nariai lankėsi bendrovėje „Raguvilė“. Jie apžiūrėjo įmonės turimą techniką, domėjosi pasiruošimu žiemai, sprendimais, ką darytų, jeigu vienu metu iškristų daug daugiau sniego.

„Mes suprantame, kad žiema ir asfaltas ne visada bus toks kaip vasarą, bet prašome laikytis sutarties sąlygų. Nenorime, kad pasikartotų prieš keletą metų buvusi situacija, kuomet storas ledo sluoksnis ilgą laiką dengė miesto gatves ir buvo itin sudėtingos eismo sąlygos, trūko darbuotojų, gedo technika, reikėjo skirti baudas. Jei taip nutiks ir šiemet, būsime tikrai principingi, vėl bus baudos. Stebėkite orų prognozes ir būkite visuomet pasiruošę“, –  susitikime kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

 

 

UAB „Raguvilė“ Alytaus padalinio vadovo Raimondo Kazlausko teigimu, įmonė žiemos sezonu tiltus ir įkalnes prižiūri ypač dėmesingai, nes kelio danga šiose vietose gali būti pavojingai slidi net ir esant teigiamai temperatūrai ir nesant kritulių. 

„Šiuo metu turime 10 automobilių, skirtų miesto asfaltuotų gatvių priežiūrai, taip pat turime sudarę papildomas sutartis su bendrovėmis „Parama“ ir „Daugesta“ bei ūkininkais. Per žiemos sezoną miesto keliams ir šaligatviams prižiūrėti reikia apie 2,5–3,5 tonų druskos, druskos ir žvyro mišinio, druskos tirpalo, tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad miestą valyti ir druską berti negali bet kada, tai turi būti daroma būtent tada, kai tampa slidu ar baigia snigti, be to, kad ir kiek turėtum technikos, tuo pačiu metu nebus pabertos ar nuvalytos visos miesto gatvės, todėl vairuotojai taip pat turi būti labai atidūs, vertinti eismo sąlygas, neviršyti greičio ir važinėti tvarkingais automobiliais“, – sakė jis. 

Susitikime kalbėta ir apie Kaštonų, Lauko, Aukštakalnio, Pulko, Jaunimo ir kitas gatves, kurių priežiūra žiemą tampa itin sudėtinga dėl kelkraščiuose paliktų automobilių: įmonės transportas negali pravažiuoti ir tinkamai nuvalyti sniego.

Kai kurie gyventojai, valydami savo teritoriją, sniegą sustumia ant gatvės ar kelio ir  apsunkina eismą kitiems automobilių vairuotojams, darbą gatves prižiūrinčiai įmonei.  

Todėl prašome gyventojų prižiūrėti žiemą savo kiemus ir įvažiavimo keliukus, sniego krūvomis nesusiaurinti įvažiavimų ir nesumažinti automobilių vietų, kad jų dar daugiau neatsidurtų gatvėse, o sniego nuo takelių ir įvažiavimo keliukų nemesti ant važiuojamosios kelio dalies. 

Taip pat informuojame gyventojus, kad miesto įkalnėse yra paruoštos dėžės su smėlio ir druskos mišiniu (netinka katėms).

Primename, kad dėl gatvių ir šaligatvių valymo ir barstymo problemų galite susisiekti su atsakingomis įmonėmis šiais kontaktais:  

 

  • Viso miesto kelius ir šaligatvius Dainavos mikrorajone, Pirmajame Alytuje prižiūri UAB „Raguvilė“,  tel. 8 645 20 999

 

  • Dėl miesto centro pėsčiųjų takų galite susisiekti su UAB „2MP“, tel. 8 659 88 785.

 

  • Dėl Vidzgirio ir Putinų pėsčiųjų takų galite susisiekti su UAB „Ecoservice“,  tel. 8 620 38 667.

 

  • Dėl miesto parkų ir miško takų galite susisiekti su UAB „Stebulė“, tel. 8 655 65 402.

 

  • Gatvių ar šaligatvių valymo bet kuriuo paros metu problemas galite fiksuoti ir „Tvarkau Alytų“ svetainėje www.tvarkaumiesta.lt pasirinkę skiltį „Naujas pranešimas“.

 

  • Taip pat galite informuoti ir Miesto ūkio skyrių darbo metu telefonais 8 620 24 579 arba 8 687 30 264, bei el. p. miesto_ukis@alytus.lt