Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto teatro PREMJERA „FIKCIJA. Made in social media“ – (r)evoliucija teatro istorijoje!

Alytaus miesto teatro informacija  •    •  9:22, 2023-05-09
FIKCIJA. Made in social media“ premjera numatoma 2023 m. birželio 8 d.
Alytaus miesto teatro nuotr.

Naujausias ir pirmas toks Alytaus istorijoje teatro profesionalų komandos kūrinys – technologijomis papildytas spektaklis netradicinėje erdvėje „FIKCIJA. Made in social media“ (Rež. Rūta Bunikytė) apie šiuolaikinį žmogų ir vieną didžiausių priklausomybių.

 

Spektaklis ypatingas ir išskirtinis ne tik siužeto šiuolaikiškumu, tačiau ir pačia forma – veiksmas vyksta lauke, keliose atvirose erdvėse, o žiūrovai stebi veiksmą ir girdi specialios įrangos pagalba. Tai nauja ir inovatyvi scenos meno forma, kurios dėka alytiškiai turi galimybę iš naujo pažinti teatrą, patirti ir išgyventi tai, ko Alytuje dar nebuvo! „FIKCIJA. Made in social media” – tai teatro komiksas apie šiandienos komunikacijos formas ir būties greitį. Atvirose erdvėse kuriama situacijų mozaika iš veiksmo teatro, gatvės teatro, šokio ir plastikos elementų, žiūrovams žada padovanoti nepakartojamą ir įtraukiantį nuotykį čia pat, mūsų mieste. Naudojant pažangias technologijas, spektaklis sustiprina žiūrovo pojūčius, panardindamas auditoriją į pasaulį, kuriame socialiniai tinklai tapo priklausomybe.

 

Išvysite 8 skirtingo amžiaus, skirtingų socialinių grupių ir skirtingo gyvenimo būdo personažus, kuriuos visus jungia rutina, priklausomybės ir baimės – jų realybės fikcija. Realiojo ir socialinio gyvenimo paralelė. Šios 8 žmonių istorijos tarsi vieno asmens gyvenimo būdo modulis.

 

·      Jauna pora gyvenanti įstrigusi trumpų vaizdelių medijoje.

 

·      Moteris, kuri miega atvertomis akimis.

 

·      Vidutinio amžiaus pora, kurios bendras gyvenimas virtęs mechanišku buvimu.

 

·      Vyresnio amžiaus pora, pasiklydusi naujoje eroje.

 

·      Žmogus dėžutėje.

 

Naršydami per internetinio gyvenimo peripetijas ir nuosmukius, jie supranta, kad jų priklausomybė tapo problema, turinčia įtakos jų santykiams ir psichinei sveikatai.

 

Telefonas tapo mūsų antroji pusė. Jis – mūsų įrankių, paslapčių, norų stebuklinga dėžutė. Be jo mes neįsivaizdavome savo gyvenimo.

 

„Tu – tas, su kuriuo pirmu pasisveikinu pabudęs ryte ir paskutiniu atsisveikinu prieš užmerkdamas akis. Tu – mano nuolankiausias draugas ir didžiausias priešas. Tu – mano laimė ir mano nuodai. Negaliu gyventi be tavęs, bet nekenčiu to, kuo tu mane pavertei. Atėjo laikas mums išsiskirti.”

 

Keitėsi įpročiai, bendravimas, santykiai, bet nesikeitė žmogaus prigimtis laisvei. Viskas buvo puiku, kol netapo nepakenčiama. Ši idealoginė meilė pradėjo virsti paniška priklausomybe. Atėjo laikas išsiskirti arba sukurti naująjį pasaulio modulį. Jei Kūrėjas būtų media, kokį žmogų jis sukurtų? Kas laimės: žmogaus sąmonė ar dirbtinis intelektas?

 

„FIKCIJA. Made in social media“ nagrinėja priklausomybės, vienatvės ir socialinių tinklų įtakos mūsų gyvenimui temas. Ar išdrįsite susitikti su tikruoju savimi ir sąžiningai atsakyti į klausimus? Kiek laiko per dieną išbūnate be telefono? Su keliais draugais iš Facebook tinklo iš tiesų draugaujate? O jei nebūtų socialinių tinklų ir telefonų – kaip atrodytų Jūsų diena? 

 

Spektaklį kūrė talentinga Alytaus miesto teatro profesionalų komanda, vadovaujama vienos produktyviausių jaunosios kartos režisierių Rūtos Bunikytės. Čia galėsite išvysti Jums puikiai žinomus ir mylimus aktorius – Povilą Adomaitį,  Boženą Aleksandrovič, Joną Gaižauską, Tomą Kunčiną, Oną Gudaitytę, Erika Jasinskaitę - Salickienę, Andrą Kavaliauskaitę, Tomą Pukį, Vincą Vaičiulį, Dovydą Šerną.

 

„FIKCIJA. Made in social media“ premjera numatoma 2023 m. birželio 8 d. Bilietus platina kakava.lt (https://kakava.lt/renginys/premjera-fikcija-made-in-social-media/6052/10047) ir teatro kasa.

 

Nepraleiskite progos patirti šį novatorišką teatro nuotykį, kuriame visos Jums žinomos teatro ribos išplečiamos pasitelkiant technologijas ir erdvę.

 

Made in social media – medijų peveikto pasaulio fikcija.

Komentarų nėra