Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 223

Alytaus miesto savivaldybei – pagiriamieji žodžiai iš Prezidentės patarėjos lūpų

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  15:58, 2016-11-25
Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Ramunė Guobaitė-Kirslienė (trečia iš dešinės) lankėsi ir Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.
AlytusPlius.lt nuotr.

„Smagu išgirsti, kad vaikai, kurie dar prieš mėnesį augo Alytaus vaikų globos namuose, šiandien man sako, kad jaučiasi lyg gyventų šeimoje, lyg būtų su mama“, - džiaugėsi Alytuje viešėjusi  Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Ramunė Guobaitė-Kirslienė, aplankiusi dvi neseniai bendruomeniniuose namuose įsikūrusias šeimynas. 

 

Statybininkų gatvėje esančiuose butuose Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai kartu su juos prižiūrinčiais darbuotojais įsikūrė lapkričio mėnesio pradžioje. Tokių pokyčių imtasi norint vaikams sukurti tikrus namus primenančią atmosferą, kad jie kuo labiau integruotųsi į bendruomenę, nesijaustų atskirti.  Iš viso šeimynose gyvena 13 vaikų. Su kiekviena jų dirba 5 darbuotojai.

 

Prezidentės patarėja domėjosi vaikų globos namų pertvarka, vaikų globos bendruomeniniuose namuose įsikūrusių šeimynų gyvenimo sąlygomis, darbo su globėjais-įtėviais pobūdžiu. Ji aplankė ne tik bendruomeniniuose vaikų globos namuose įsikūrusias šeimynas, bet ir domėjosi, kaip sekasi Alytaus apskrities sutrikusio kūdikių vystymosi namams bei Alytaus vaikų globos namams. Apžiūrėjo šių įstaigų patalpas.

 

R. Guobaitė-Kirslienė į Alytų atvyko pasidomėti, kaip sekasi įgyvendinti institucinės globos pertvarkas. Prezidentės patarėja labai palankiai atsiliepė apie mieste vykdomas institucinės globos pertvarkas ir teigė, kad Alytaus miesto savivaldybė galėtų būti pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip galima teigiamai pakeisti vaikų gyvenimus.

 

„Globos sistemos pertvarka ir įvaikinimo skatinimas yra Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Vienas iš šios kampanijos tikslų yra skatinti vaikų globą šeimose. Alytus – gerasis pavyzdys, kaip tai padaryti. Teko bendrauti tiek su darbuotojais, tiek su vaikais, kurie yra patenkinti pokyčiais.

 

Matosi, kad savivaldybė, bendradarbiaudama su nevyriausybinėmis organizacijomis, nelaukia, ką pasakys įstatymų leidėjai, o pati imasi iniciatyvų, kurios suteikia pagalbą šeimoms, užkertą kelią tokiems atvejams, kai vaikai patenka į globos įstaigas. Čia augantys vaikai yra kaip socialiniai našlaičiai. Puiku, kad savivaldybė taiko visas prevencines priemones, kad jie ten neatsidurtų“, - kalbėjo R. Guobaitė-Kirslienė.

 

Tikėtina, kad greitu metu minėtose šeimynose augs ne tik vyresni vaikai, bet ir mažyliai iki trijų metų. Kaip teigė R. Guobaitė-Kirslienė, Prezidentė prieš pusantrų metų inicijavo įstatymų pataisas, kad vaikai iki trijų metų į kūdikių namus būtų siunčiami tik išimtinais atvejais. Kad šeimą ištikus krizei, vaikai nebūtų iškart siunčiami į Alytaus apskrities sutrikusio kūdikių vystymosi namus, iki tol, kol savivaldybė šeimai padėtų išspręsti problemas, vaikai galėtų pagyventi budinčiose šeimose.

 

„Budinčių globėjų šeimos yra ateitis, bet tai yra įgyvendinama. Alytaus miesto savivaldybė jau ieško tokių šeimų, kad patys mažiausieji nepatektų į kūdikių namus“, - sakė R. Guobaitė-Kirslienė.

 

Socialinę sritį kuruojanti Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė, išgirdusi gerus  R. Guobaitės-Kirslienės vertinimus Alytaus miesto savivaldybei, teigė, kad jie tik dirba savo darbą ir kad jis galėtų būti dirbamas kitaip –  neįsivaizduojanti.

 

„Visada galime geriau, daugiau, tačiau stengiamės. Naujas žingsnis, pokyčiai visada priverčia laikinai išeiti iš komforto zonos, bet tu turi žengti pirmą žingsnį, o antrą tu žengti jau privalai“, - kalbėjo V. Gibienė.

 

Ji pastebėjo, kad ir visuomenė tampa brandesnė, jai ne vis vien, kokie pokyčiai laukia globojamų vaikų.

 

„Vaikai globos įstaigose atsiranda ne iš gero gyvenimo, reikia kalbėti, šviesti visuomenę, kokią naudą vaikams turi pokyčiai. Vaikai turi būti tarp mūsų, jiems neturi būti klijuojamos etiketės, juos reikia įsileisti į namus ir parodyti, koks gyvenimas yra iš tiesų“, - įsitikinusi V. Gibienė.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra