Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto savivaldybei įteiktas Europos Tarybos įsteigtas gero demokratinio valdymo ženklas

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija   •    •  15:37, 2023-11-17
Alytaus miesto savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą (ELoGE).

Alytaus miesto savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą (ELoGE). Tai jau antrasis kartas, kada savivaldybė pelno šį apdovanojimą.

 

Toks apdovanojimas skiriamas po išsamaus savivaldybių darbuotojų, tarybos narių ir miestiečių vertinimo, kurį sudaro įvairūs klausimynai apie Gero demokratinio valdymo principų įgyvendinimą: demokratinio dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningų rinkimų organizavimo, savivaldybės skaidrumo, efektyvumo. Jis reiškia, kad jį pelniusios savivaldybės administracija laikosi Europos Tarybos nustatytų gerojo valdymo principų, o miesto gyventojai teigiamai vertina savivaldybės darbą.

 

Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui suburta ELoGE nacionalinė grupė, sudaryta iš Vidaus reikalų ministerijos, Savivaldybių asociacijos, Mykolo Romerio universiteto, Viešojo valdymo kompetencijų tinklo, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

 

Projektas susidėjo iš kelių dalių: informacijos rinkimo, kaip Alytaus miesto savivaldybė atitinka dvylika gero valdymo principų, gyventojų bei Savivaldybės administracijos ir Savivaldybės tarybos narių apklausų.

 

Vertinimo metu savivaldybių administracijos taip pat pateikė nuorodas į įrodymus, patvirtinančius gero demokratinio valdymo principų taikymą savivaldybėje.

 

Alytaus miesto savivaldybė ELoGE ženklu jau buvo apdovanota 2020 m., kuomet vyko pirmasis savivaldybių vertinimas. Pelniusi šį apdovanojimą 2023 metais, Alytaus miesto savivaldybė pateko tarp dešimties Lietuvos savivaldybių, kurioms šis apdovanojimas įteiktas antrąjį kartą.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai