Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto savivaldybei –„Auksinė krivūlė“ už ekstremalių situacijų suvaldymą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  20:08, 2022-10-07
Meras N. Cesiulis.
Stop kadras iš Lietuvos savivaldybių asociacijos tiesioginės transliacijos

Alytaus miesto savivaldybei už ekstremalių situacijų suvaldymą penktadienio vakarą įteiktas garbingas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas. Tai – jau septintoji „Auksinė krivūlė“ Alytaus miestui. Ją merui Nerijui Cesiuliui įteikė Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

 

Viceministras akcentavo Alytaus miesto savivaldybės svarų indėlį suvaldant nelegalių migrantų iš Baltarusijos krizę, o taip pat – padedant iš savo šalies bėgantiems ukrainiečiams karo akivaizdoje.

 

Atsiimdamas apdovanojimą, meras N. Cesiulis teigė, kad tai – pati sunkiausia miestui skiriama „Auksinė krivūlė“ – savo forma, svoriu ir tuo, už ką ji įteikiama.

 

„Antrą karo dieną sulaukėme skambučio iš ministerijos su prašymu padėti žmonėms, kurie bėga nuo karo. Mes puikiai žinojome, kad po 8 valandų  tūkstančiai išsigandusių, alkanų ir viską praradusių žmonių atvyks į miestą. Ir mes negalėjome atsisakyti. Mes neatsisakėme ir tada, kai tūkstančiai migrantų atėjo iš Baltarusijos. Mes nebuvome pasienio savivaldybė, tačiau vis dėl to ištiesėme pagalbos ranką“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

Jis teigė, kad šimtai ukrainiečių dar vis atvyksta į Alytų. Jie apgyvendinami, maitinami. Reikėjo sutelkti daugybę savanorių, kurie kiekvieną dieną visus darbus atlieka nemokamai.

 

„Ir kai manęs paklausia, kodėl mes, kodėl Alytus, aš visiems atsakau tą patį: nes Lietuva – tai mes“, - sakė Alytaus miesto vadovas.