Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Alytaus miesto politikai: vaizdas gaisravietėje sukrečiantis

Elžbieta Vasikauskaitė  •    •  15:48, 2019-11-05
Gaisras užgesintas, bet rūpesčių - daugybė.
Alytusplius.lt nuotr.

„Atvažiavome savo akimis pamatyti, kokie buvusio gaisro masteliai, kad suvoktume likvidavimo mastus ir būsimus poreikius, likviduojant jo padarinius“, – sakė Alytaus miesto tarybos narys  Povilas Labukas, kartu su dar keliolika tarybos narių apžiūrėjęs pragaro skyle vadinamą buvusios padangų perdirbimo įmonės „Ekologistika“ teritoriją. 

 

Kitas tarybos narys Vyrautas Jastremskas, patikino, kad jei merui Nerijui Cesiuliui priimant kai kuriuos politinius sprendimus reikės politinės valios ir palaikymo, jį gaus.

Anot Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Algirdo Bautronio, gaisras visiškai užgesintas, tačiau policijos patruliai ir toliau saugo gaisravietę, sustatyti eismą ribojantys ženklai, kad joje nesilankytų smalsuoliai.

 

Gaisravietėje vis dar jaučiasi sudegusių padangų dvokas, telkšo vandens balos su padangų likučiais ir kitomis gaisro lieknomis, nekalbant apie rūsius su užterštu vandeniu ir kitas grėsmes, galinčias kilti gaisravietėje.

Alytaus miesto meras N. Cesiulis informavo, kad suaukota daugiau kaip 200 tūkst eurų, ugniagesiams ir gaisro padarinių likvidavimui.

 

„Didžioji dalis suaukotų pinigų bus skirta ugniagesiams, traktorininkams, ekskavatorininkams. Pinigai bus padalinti lygiomis dalimis, maždaug po 500 eurų ar šiek tiek daugiau. Praktikantams gal bus kiek mažesnės premijos, nes jie dirbo pagalbinius darbus, nebuvo pačiame gaisro židinyje“,  – sakė meras N. Cesiulis.

Premijos, piniginiai čekiai, bus įteikti ateinantį ketvirtadienį Alytaus miesto savivaldybės organizuojamame padėkos vakare, kurio metu vyks  koncertas. Premijos bus įteiktos apie 300 gaisro gesinime dalyvavusių žmonių.

 

Kada bus pradėti vykdyti gaisro likvidavimo darbai, meras atsakyti negalėjo: „Toksikos“ atstovai buvo atvykę dar gaisro metu, jie planavo išvežti iš gaisravietės atliekas. Dabar kasdien atvažiuoja daugybė komisijų, kurios matuoja, kilnoja, sprendžia kažką. Bet nežinau, nei kada tai bus, nei kas už tai atsakingas. Mums labai aktualus klausimas dėl vandens, esančio rūsiuose, kur jis nubėga, kaip jį utilizuoti?  Pranešėme aplinkosaugos specialistams, bet kol kas atsakymo neturime.“

N. Cesiulis sakė, kad su „Ekologistikos“ vadovu Juozu Cicėnu po gaisro užgesinimo neteko bendrauti, jis nesikreipė į savivaldybę su jokiais klausimais ar prašymais.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra