Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto ir rajono diabeto klubas „Viltis“ vienija daugiau nei šimtą diabetu sergančių alytiškių

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija   •    •  9:07, 2023-11-15
Minėjimo dalyvius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Lapkričio 14-oji – kalendoriaus lapelyje pažymėta kaip Pasaulinė diabeto diena. Ji skirta atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į diabetą, jo komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę. Tad šią dieną Alytaus miesto ir rajono diabeto klubas „Viltis“ pakvietė narius ir svečius į minėjimą ir atvirų durų dieną.

 

Minėjimo dalyvius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė.

 

„Kasmet vis daugiau diagnozuojama naujų cukrinio diabeto susirgimo atvejų. Dalis žmonių net neįtaria, kad serga diabetu. Pasaulyje šia liga serga apie 100 mln. žmonių  Išsivysčiusiose šalyse cukrinis diabetas pagal mirties priežastis užima ketvirtąją vietą, o mūsų šalyje šia liga serga kas 20-tas žmogus. Statistika liūdna, jos pakeisti, deja, neįmanoma, tačiau susirgus diabetu būtina išlikti budriems, saugoti save ir savo artimuosius. Labai svarbu kalbėti apie diabetą ir jo prevenciją. Lapkričio mėnuo vadinamas mėlynuoju mėnesiu – ši spalva siejama su diabetu, o lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena, tad šis metas skirtas skleisti žinią apie šią ligą ir atkreipti dėmesį į ligos paplitimo bei didėjimo mastus“, – renginio metu kalbėjo vicemerė.

 

Kaip teigia  Alytaus miesto ir rajono diabeto klubas „Viltis“ vadovė Leonora Okunevičienė, jos vadovaujamas klubas kaip asociacija įkurta prieš 27-erius metus – 1996 m. Jį šiuo metu lanko 138 šia sunkia liga sergantys alytiškiai.

 

„Šis klubas skirtas vienyti Alytuje diabetu sergančius žmones – vaikus, jaunimą, suaugusiuosius senyvo amžiaus bei negalią turinčius žmones. Alytaus miesto bendruomenės centro patalpose mes esame įrengę diabeto mokymo klasę. Joje vyksta praktiniai diabeto mokymai. Jie vykdomi gavus projektinį finansavimą iš Alytaus miesto savivaldybės ir Neįgaliųjų reikalų departamento. Nuo  2023 m. esame akredituoti teikti  socialines paslaugas“, – apie klubo veiklą pasakoja jo vadovė L. Okunevičienė.

 

 

Klubo vadovės teigimu, į „Viltį“ dažniausiai užsuka norintys išmokti gyventi su šia liga bei stokojantys bendravimo. „Juk išėjimas iš namų ypač senyvo amžiaus žmonėms yra labai svarbus“, – priduria L. Okunevičienė.

 

Klube susirenkančius žmonės džiugina ne tik galimybė bendrauti, bet ir išmokti naudotis šiuolaikinėmis technologijos, kurios palengvina sergančiųjų šia sunkia liga kasdienybę. Lengviau susigyventi su diabetu žmonėms padeda sensoriai. Per sensorių programėles sergantysis gali matyti gliukozės kiekį kraujyje ir žmogui nereikia kaskart badyti pirštų.

 

Alytaus miesto ir rajono diabeto klubo „Viltis“ vadovė L. Okunevičienė yra įgijusi bendrosios praktikos slaugytojos licenciją, tad turi teisę mokyti klubo narius susireguliuoti sensorių ar insulino dozes.

 

Pasak vadovės, sergant diabetu labai svarbi žmogaus motyvacija ir savikontrolė. Sergantysis kiekvieną dieną turi atlikti savo organizmo analizę. Deja, daugeliui sergančiųjų vis dar trūksta žinių, kaip reikėtų „susidraugauti“ su šia sunkia liga. Vos vienas kitas sergantis diabetu žino, kaip tam tikruose produktuose reikia susiskaičiuoti angliavandenius.

 

 

Anot L. Okunevičienės, sužinojus, jog sergi diabetu, sunku susitaikyti su šia liga, ypač tai padaryti sunku tėvams: „Tėvai negali susitaikyti su tuo, jog šia liga susirgo jų vaikas. Jie mano, kad ateis laikas, kai sūnus ar dukra pasveiks. Deja, taip niekada nebus.“

 

Šiuo metu Alytuje yra daugiau kaip 3 tūkst. sergančiųjų diabetu. Lietuvoje šia sunkia liga serga per 1 tūkst. vaikų iki 18 metų amžiaus.

 

Alytaus miesto ir rajono diabeto klubas „Viltis“ įsikūręs Alytaus miesto bendruomenės centro patalpose, Jaunimo g. 3, tel. +370 683 92 285.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai