Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto herbas pražydo gyvomis gėlėmis

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  14:21, 2014-06-14
Iškilmingai atidengtas gyvų gėlių miesto herbas. Iš kairės: N. Makštutienė ir J. Krasnickas
Alytusplius.lt nuotr.

Šiandien Alytaus miesto Rotušėje skambant Alytaus himnui iškilmingai atidengtas ir pristatytas didžiausias gyvų gėlių miesto herbas Lietuvoje. „Mieli alytiškiai, į šį herbą sudėjome visą savo meilę, sielą, širdį ir parodėme, kaip mes mylime ir gerbiame savo miestą. Ačiū jums“, - sakė Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas.

 

Vakar alytiškiai į miesto centrą ėjo nešini gėlių žiedais, kuriuos floristė, Alytaus profesinio rengimo centro mokytoja Odeta Dudzinskienė kartu su savo mokinėmis visą dieną smaigstė į specialiai sukurtą trijų metrų aukščio ir pustrečio metro pločio karkasą.

 

Anot jos, stovint prie šio kūrinio neverta sakyti žodžius, jis pats kalba už save. Įdėta labai daug darbo, nuoširdumo ir šilumos.

 

„Lai būna ta gėlė meilės ir tikėjimo Alytumi simboliu, dvasios namais, kuriuose sugebama pasidalinti gerumu, užuojauta ir laime. Atverkime savo širdis, nuskaidrinkime savo mintis vienam tikslui – mylėti, saugoti ir gražinti savo miestą“, - „gyvo“ herbo pristatymo ceremonijoje kalbėjo idėjos autorius, Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko patarėjas Romas Jankauskas.

 

Miesto herbas yra sudarytas iš 1460 baltų rožių, 2100 raudonų rožių ir 40 geltonų rožių.

 

Šventės metu herbas buvo išmatuotas, įamžintas, mat Alytaus miesto savivaldybės vadovai tikisi, kad šis herbas pateks į Lietuvos rekordų knygą.

Komentarų nėra