Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus miesto centre – pirmoji geltonu tinklu „padengta“ sankryža

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  11:18, 2019-06-11
Alytaus miesto centre esančioje judrioje sankryžoje atsirado naujas važiuojamosios gatvės dalies ženklinimas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus miesto centre esančioje judrioje sankryžoje, kuri piko valandomis tampa sunkiai pravažiuojama, atsirado naujas važiuojamosios gatvės dalies ženklinimas. S. Dariaus ir S. Girėno bei Vilniaus gatvių sankirtoje vairuotojus pasitinka ant asfalto dangos išpaišytas ryškus geltonas tinklas.

 

Sankryžos ženklinimas pieštu geltonu tinklu arba geltonu keturkampiu su X viduryje yra numatytas Kelių eismo taisyklėse. Į šią vietą draudžiama įvažiuoti, jeigu joje ar už jos stovi kiti automobiliai, dėl kurių vairuotojas liktų stovėti pažymėtame plote.

 

S. Dariaus ir S. Girėno bei Vilniaus gatvių sankirtoje vairuotojai labai dažnai įvažiuoja į sankryžą degant žaliam šviesoforo signalui, bet priekyje esant automobilių grūsčiai, jie lieka stovėti sankryžoje ir užsidegus raudonam. Taip jie užblokuoja sankryžos dalį užkirsdami kelią kitiems vairuotojams, kuriems užsidega žalias šviesoforo signalas.

 

Sprendimą išdažyti sankryžą geltonomis linijomis priėmė Alytaus miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija. Tiesa, ne iš pirmo karto.

 

„Kai pirmą kartą buvo sulaukta siūlymo išpaišyti sankryžą, tam nebuvo pritarta. Sankryža yra netaisyklingos formos, galvojome, kad toks žymėjimas gali sukelti daug chaoso. Tačiau vėliau vėl buvo sulaukta daug gyventojų, ir pačių vairuotojų prašymų pažymėti sankryžos dalį geltonomis linijomis, nes joje piko valandomis fiksuojama galybė pažeidimų“, - sprendimo motyvus įvardijo Saugaus eismo komisijos pirmininkė Palmira Raškauskienė.

 

Komisijos nariai patys stebėjo situaciją sankryžoje, ir galiausiai nusprendė gyventojų siūlymams pritarti. Sprendimas priimtas praėjusių metų rudenį, tačiau dėl meteorologinių sąlygų, darbai atlikti šią savaitę.

 

Miesto centrinėje dalyje geltonais dažais atnaujintos ir anksčiau jau pažymėtos vietos, nurodančios, kur draudžiama statyti automobilius.

 

Saugaus eismo komisijos pirmininkė atkreipė dėmesį, kad tos vietos nėra parinktos komisijos sprendimu, o tiesiog yra paryškintos, kuriose statyti automobilius draudžia Kelių eismo taisyklės. „Ir jeigu prie pėsčiųjų perėjų nėra zigzaginės geltonos linijos, tai nereiškia, kad penkių metrų atstumo, kuriame negalima statyti automobilių, taisyklė negalioja“, - priminė P. Raškauskienė.

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai