Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 470

Alytaus miesto autobusais - 208 tūkstančiais daugiau kelionių

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  16:10, 2020-02-12
Daugiausiai keleivių Alytuje būriuojasi "Sodros" stotelėje.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Praėjo daugiau kaip metai, kai į Alytaus gatves išriedėjo nauji autobusiukai. Pasikeitė ne tik vežėjas, bet ir visame mieste atsirado daugiau stotelių ir švieslentės jose, padaugėjo maršrutų, atsirado keleivių apskaita, persėdimo už tą pačią kainą galimybės, įvairių rūšių el. bilietai.  

 

Džiugu pastebėti, kad kelionių skaičius išaugo 208 tūkstančių. 2018 m. viešuoju transportu buvo keliauta 2,17 mln., o 2019 m. – 2,3 mln. kartų. Kelionių skaičiaus augimą įtakojo įdiegtas mėnesinis bilietas, jis vidutiniškai per mėnesį panaudojamas 35 kartus, taip pat nemokami persėdimai. Už parduotus bilietus 2018 m. buvo gauta 1,3mln. Eur pajamų, o 2019 m. – 1,5 mln.  Eur,  t. y., surinkta daugiau kaip 196 tūkst. Eur.

 

Taip pat įvertinta, kaip kito kompensacijų mokėjimo struktūra: visos kainos bilietų 2018 m. parduota 45,07 proc., o 2019 m. 53,22 proc., t. y., 11,15 proc. daugiau. Su 50 proc. lengvata 2018 m. parduoda 45,06 proc., 2019 m. – 34,30 proc., o su 80 proc. lengvata bilietų skaičius išliko panašus, jis nesiekia 10 proc. Šiems pokyčiams įtakos turėjo tai, kad moksleiviams, važiuojantiems su vienkartiniu bilietu, yra kompensuojama 50 proc. bilieto kainos, o su mėnesiniu bilietu – 80 proc. bilieto kainos, todėl gerokai sumažėjo moksleivių, važiuojančių su vienkartiniais bilietais, jie pasinaudojo didesne lengvata įsigydami mėnesinį bilietą.

 

Nepraėjus nė metams nuo elektroninio bilieto Alytuje pradžios, juo pasinaudota daugiau kaip 1 milijoną kartų, o milijoninei keleivei vežėjų atstovai įteikė ypatingą dovaną – keliauti Alytuje viešuoju transportu nemokamai visus metus. 

 

2019 m. mėnesinius bilietus gyventojai įsigijo 9 467 kartus, iš jų moksleiviai sudarė 62,45 proc., jiems kelionė su mėnesiniu bilietu yra ypač patraukli dėl žemos kainos. Iš viso mėnesiniai tik darbo dienų bilietai įsigyti 1 664 kartus, mėnesiniai kalendorinių dienų bilietai – 7 803 kartus.

 

Tačiau pradėjus autobusams važiuoti naujais grafikais ir keleiviai, ir vežėjas, ir savivaldybė susidūrė su iššūkiu – maksimaliai pritaikyti naujuosius maršrutų tvarkaraščius keleiviams. Grafikai buvo pakoreguoti tris kartus - sumažėjo transporto rida, pritaikius autobusų tvarkaraščius keleivių srautų poreikiams, išaugo pajamos.

 

Lyginant 2019 ir 2020 m. sausio mėnesį, pravažiuotų kilometrų skaičius sumažėjo 15 tūkst. km, todėl Alytaus miesto savivaldybės dotacija sumažėjo 26,6 tūkst. Eurų – nuo 31 tūkst. iki 4,4 tūkst. Eur.

 

Nuo viešojo transporto atnaujinimo išaugo ir stotelių skaičius – nuo 160 iki 194. Dalis naujų stotelių buvo įrengtos dėl to, kad viešasis transportas važinėja daug platesne trajektorija – tomis gatvėmis, kuriomis ankščiau nevažiuodavo: Vilties, Vingio, Gardino, Kepyklos ir kt. Taip pat keliolika stotelių įrengtos keleivių patogumui, nes augo jų skaičius ir poreikiai.

 

„Šiais metais atlikta analizė, kurios stotelės yra populiariausios, tai padės toliau planuojant maršrutus mažinti jų aptarnavimo nuostolius. Pavyzdžiui, „Sodros“ stotelė yra pati populiariausia, joje vidutinis kelionių skaičius nuo 2019 m. gegužės iki gruodžio mėnesio buvo daugiau kaip 209 tūkst., o mažiausiai populiari yra Ramybės g. esanti stotelėje, joje įlipa vos vienas kitas  keleivis.

 

Tokie maršrutai bus naikinami arba retinamas važiavimo laikas. Tokiu atveju bus galima tankinti reisus tose atkarpose, kur keleivių skaičius yra didžiausias“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

 

Atsižvelgiant į praėjusių metų duomenis, šiuo metu yra rengiami vasaros grafikai. Visi duomenys bus įvertinti, maršrutų informacija bus nuolat atnaujinama. Taip pat informuojame, kad keleivių patogumui pačiose populiariausiose stotelėse jau pirmąjį šių metų pusmetį bus įrengtos viešojo transporto informacinės švieslentės, jų atsiradimą itin palankiai įvertino keleiviai.

 

Džiaugiamės, kad viešojo transporto pokyčiai buvo pastebėti ne tik Alytuje, bet ir visoje Lietuvoje. 2019 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamuose „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimuose paslaugos kategorijoje nugalėjo ir aukso medalį pelnė Alytaus viešasis transportas. Taip pat Alytaus metų apdovanojimuose 2020 metais UAB „Kautra“ buvo apdovanota inovatyvaus verslo nominacijoje.

 

Maršrutų grafikus galima rasti www.stops.lt/alytus arba m.stops.lt/alytus (mobiliems). Turite klausimų ar pastabų? Kreipkitės telefonu 8 685 61 670 arba el. p. transportas@alytus.lt

 

Apie maršrutų aptarnavimo pažeidimus prašome pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55 128 arba el. p. viesojitvarka@alytus.lt.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra