Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 18 756

Alytaus ligoninėje dirbti pradėjo iš Jurbarko atvykusi ginekologė

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  15:23, 2019-07-01
Asociatyvi nuotr.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje nuo pirmadienio pradėjo dirbti nauja akušerė-ginekologė. Tai pirmoji gydytoja Alytuje, kuri pasinaudojo savivaldybės tarybos patvirtinta galimybe gauti papildomą finansavimą ir atvykti dirbti į Dzūkijos sostinę.

 

Gydytoja dirbti ir gyventi į Alytų atvyko iš Jurbarko. Ji yra baigusi Kauno medicinos universitete medicinos magistrą ir akušerijos ginekologijos rezidentūros studijas. Medikė ligoninėje dirbs visu etatu ne mažiau kaip 6 metus.

 

 „Mūsų ligoninėje trūksta įvairių sričių specialistų, todėl stengiamės juos pritraukti ir manome, kad tokios skatinimo priemonės kartu su kitomis galėtų būti gera motyvacija. Tikrai labai džiaugiamės, kad šiandien pirmoji gydytoja, labai reikalinga Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei, pradeda darbą. Mes kviečiame ir sudarome sąlygas kitiems gydytojams atvykti dirbti pas mus“, - kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

 

Pritraukti kvalifikuotus ir motyvuotus gydytojus bei rezidentus nusprendė miesto savivaldybės taryba, nes sveikatos įstaigose pastebimas nuolatinis specialistų trūkumas. Dar vasario mėnesį ji priėmė sprendimą, kad trūkstamos specialybės gydytojui, atvykstančiam dirbti iš kito miesto į Alytaus sveikatos priežiūros įstaigas, pirmus trejus metus būtų mokama 5 000 eurų dydžio kasmetinė išmoka, skirta jo poreikiams tenkinti. O trūkstamų specialybių rezidentams kasmet būtų mokama ne daugiau kaip 10 000 eurų dydžio stipendija pagal rezidentūros išlaidų sąmatą, skirtą rezidentūros studijų su stipendija Lietuvos Respublikos universitetuose apmokėjimo išlaidoms dengti.

 

Į Alytų atvykusiai dirbti akušerei-ginekologei pirmoji 5 000 eurų išmoka bus išmokėta išdirbus 12 mėnesių.

 

Išmoka trūkstamos įstaigos gydytojui taikoma tuomet, kai įstaigos interneto svetainėje apie jo reikalingumą paskelbiamas skelbimas, tačiau daugiau nei per 6 mėnesius neatsiranda kandidatų. Skatinimo priemonėmis pasinaudojęs gydytojas įsipareigoja įstaigoje (-ose) dirbti ne trumpiau kaip 6 metus, o rezidentas – ne trumpiau kaip 10 metų (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).

 

Tikimasi, kad tokia motyvacinė priemonė ne tik sustiprins gydytojų komandą, bet ir sumažins laukimo trukmę pas gydytoją, nes kartais vizito tenka laukti ilgiau nei mėnesį.

 

Šiuo metu Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei trūksta psichiatro, dietologo, dermatovenerologo, neurologo ir kitų specialistų. Alytaus poliklinikoje reikia šeimos medicinos gydytojų.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai