Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus ligoninėje atidarytas naujas skyrius – padės vyresniems žmonėms grįžti į savarankišką gyvenimą

Raimonda Bernatavičienė  •    •  13:22, 2022-08-31
Iš kairės: būsimoji Geriatrijos skyriaus vedėja V. Lankininkienė, meras N. Cesiulis, ligoninės direktorius A. Vasiliauskas.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje trečiadienį oficialiai atidarytas naujas – Geriatrijos skyrius, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms. Pirmieji pacientai čia jau galės atvykti rugsėjo 1 dieną.

 

Kaip pasakojo vidaus ligų gydytoja, Geriatrijos skyriaus vedėjos pareigas pradėsianti eiti Vilma Lankininkienė, minėtame skyriuje bus gydomi pacientai nuo 60 metų amžiaus, turintys tam tikras indikacijas ir ligas.

 

 

Tačiau klaidinga būtų galvoti, kad tai – tarsi Slaugos skyrius. „Ne, čia atvyks žmonės, kuriuos potencialiai dar bus galima pagydyti, „pataisyti“ jų būklę, kad jie būtų kuo savarankiškesni. Geriatrijos skyriaus tikslas yra sugrąžinti savarankiškumą, apgydyti ūmias ir lėtines ligas“, - pasakojo V. Lankininkienė.

 

Naujojo skyriaus atidarymu džiaugėsi ir ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas, teigęs, kad šiandien įstaigoje – tikrai maloni diena.

 

„Kiekvieną kartą džiaugiamės, kai pavyksta atnaujinti patalpas, sudaryti geresnes sąlygas tiek pacientams, tiek kolektyvui. Manau, šis skyrius tikrai pasitarnaus garbaus amžiaus pacientams, padės vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu“, - kalbėjo ligoninės direktorius.

 

 

Į skyriaus atidarymą atvykęs Alytaus meras Nerijus Cesiulis prisiminė, kad dar ne taip seniai šios patalpos buvo nenaudojamos ir atrodė visiškai kitaip.

 

„Iš pradžių dėmesys buvo skirtas jaunajai kartai, apačioje atidarytas Vaikų ligų skyrius, o po to svajojome kažką reikalingo įrengti ir šiose patalpose. Tarybai pritarus – gautas beveik pusantro milijono eurų finansavimas, ir skyrius įrengtas.

 

Linkėčiau, kad šiame skyriuje nebūtų nė vieno sergančio žmogaus, bet visi žinome, kad tai – neįmanoma. Tad linkiu kuo geresnių paslaugų ir atsiliepimų“, - kalbėjo N. Cesiulis.

 

 

Su džiugiomis naujovėmis ligoninės kolektyvą sveikino ir atvykęs Seimo narys Robertas Šarknickas, palinkėjęs sveikatos pacientams bei kad gražiose patalpose ir patys darbuotojai būtų neužmiršti, skatinami ir pajėgūs atlikti darbus.

 

 

Sveikinimo žodį tarė ir statybos darbus patalpose atlikusios įmonės direktorius, įteikęs ligoninės vadovui simbolinį raktą.

 

Būsimąją Geriatrijos skyriaus vedėją V. Lankininkienę sveikino gausus būrys kolegų, negailėjusių šiltų apsikabinimų ir raginimų, kad jei tik reikės patarimo – kreiptųsi.

 

 

Skyriaus patalpas palaimino dekanas Arūnas Užupis.

 

Iš viso skyriuje galės gydytis 20 pacientų. Čia yra paruoštos 8 vienvietės ir 6 dvivietės palatos.

 

„Geriatriniams ligoniams yra specialūs reikalavimai, tad viskas pritaikyta vyresniems žmonėms. Kitaip nei kituose skyriuose, čia yra netgi virtuvėlė. Kas tik galės, skatinsime nevalgyti lovose, o nueiti į virtuvėlę, pajudėti. Dirbs specialistai, mokysime laikyti šaukštelius, kad žmonės valgytų patys.

 

Taip pat čia yra įrengti specialūs dušai, pritaikyti ir gulintiems, ir sėdintiems, ir galintiems stovėti pacientams. Palatos turi atskirus tualetus, dušus, ranktūrius. Vietoje yra ir kineziterapijos, ergoterapijos kabinetai, užsiėmimų salės. Turime savo psichologą, socialinį darbuotoją“, - Geriatrijos skyriaus privalumus vardino V. Lankininkienė.

 

Komentarų nėra