Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Alytaus ligoninė po karantino: pilnu tempu, bet nepamirštant saugumo

Raimonda Bernatavičienė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  8:46, 2020-07-03
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin.
AlytusPlius.lt nuotr.

Kone 400 priimtų skambučių per 4 valandas – tiek jų sulaukdavo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės registratūra, po karantino atnaujinus registraciją telefonu. Ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin prisipažįsta – tokio antplūdžio skambinančių dar niekuomet nėra nebuvę. Bet dabar jau darbas grįžta į įprastas vėžes, paslaugas teikia visi ligoninės skyriai.

 

Tačiau nors karantinas atšauktas, virusas niekur nedingo, tad ligoninė ir toliau laikosi visų saugumo reikalavimų, kad apsaugotų tiek pacientus, tiek savo personalą.

 

Registracija – dviem būdais

 

Pacientai, sutrikę dėl nuolat besikeičiančios tvarkos ir taisyklių, vis teiraujasi, kaip galima registruotis, ar viskas vyksta taip, kaip anksčiau?

 

Kaip sakė D. Kačiurin, šiuo metu registracija pas gydytoją yra galima dviem būdais: telefonu arba internetu. Registruotis tiesiogiai atvykus į ligoninės registratūrą galimybės dar nėra.

 

„Kartais pacientai pyksta, tačiau jie turi žinoti, kad tai daroma jų ir medikų labui. Jei būtų nustatyta, kad koronavirusu užsikrėtęs žmogus, kad ir be jokių simptomų, lankėsi ligoninės skyriuje, tą skyrių iškart reikėtų uždaryti, tektų stabdyti visus darbus. O jei nebūtų personalo, pacientai negautų paslaugų. Tad prašome supratimo ir kantrybės, kad būtų geriau visiems.

 

Liepos mėnesio pabaigoje jau planuojame leisti atvykti registruotis ir prie registratūros langelio. Aišku, laikantis saugumo reikalavimų, nedidelėmis grupelėmis, išlaikant saugius atstumus“, - kalbėjo D. Kačiurin.

 

Prie įėjimo bus pamatuota temperatūra

 

Pacientams reikia žinoti, kad vizitui pas gydytoją reikia atvykti prieš 10 minučių, būtina dėvėti apsauginę veido kaukę. Prie įėjimo į ligoninę jiems bus pamatuota temperatūra, paprašyta dezinfekuoti rankas. Prie gydytojo kabineto prisėsti bus galima tik ant specialiai tam pažymėtų kėdžių, kad būtų išlaikyti saugūs atstumai.

 

Be to, į ligoninę pacientai ir personalas gali patekti tik pro pagrindinį, centrinį, įėjimą. O tiems, kurie atvyksta reabilitacijos paslaugų – pro įėjimą nuo sodelio pusės. Daugiau įėjimų nėra.

 

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė paslaugų tiekimą pradėjo atnaujinti balandžio mėnesio pabaigoje. Iš pradžių buvo galimos tik telefoninės konsultacijos, paskui, esant būtinybei, atsirado galimybė atvykti pas gydytoją ir tiesioginei konsultacijai.

 

Darbai įsivažiavę

 

Šiuo metu jau dirba visi ligoninės skyriai, teikiamos ir ambulatorinės, ir stacionarinės reabilitacijos paslaugos. Nuo birželio pradėtos teikti ir planinės paslaugos ligoninės stacionaro pacientams, atliekamos operacijos. Darbas organizuojamas taip, kad kuo daugiau pacientų priimtų ir ligoninės Konsultacijų poliklinika.

 

„Šiuo metu didelių eilių nėra. Iš pradžių sulaukdavome skundų, kad neįmanoma prisiskambinti į registratūrą, dėl didelio skambučių srauto buvo atsiradusių techninių sutrikimų, bet problemos išspręstos. Gydytojai dirba įprastai, pacientus priima kas 20 minučių. Aišku reikia suktis greitai, spėti dezinfekuoti kabinetą, užpildyti visus būtinus elektroninius dokumentus“, - sakė D. Kačiurin.

 

Ligonių lankymas – su leidimu

 

Jis atkreipė dėmesį, kad ligoninėje besigydančių pacientų lankymas yra ribojamas. Aplankyti ligonį galima tik su skyriaus vedėjo leidimu, apsilankymas turi trukti ne daugiau kaip 10-15 minučių. Slaugos skyriuje leidžiama aplankyti tik labai sunkius ligonius ir taip pat tik susitarus su skyriaus vedėju.

 

„Ligoninėje gydosi daug senjorų, turinčių krūvą lėtinių ligų. Net menkiausias virusas jiems yra pavojingas, tad būtina juos apsaugoti“, - sakė direktoriaus pavaduotojas.

 

Ligonio artimiesiems yra sudarytos sąlygos perduoti jiems būtinus daiktus. Juos artimieji gali atnešti prie rūbinės ir palikti kasdien nuo 12 iki 15 valandos. Ant krepšelio reikėtų nepamiršti nurodyti paciento vardą, pavardę, skyrių, palatą.

 

Džiaugiasi alytiškių sąmoningumu

 

Pastebėjus, kad Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė su virusu ir neeiline situacija tvarkėsi gerai, D. Kačiurin tvirtino, kad tai – ne tik ligoninės, o visų alytiškių nuopelnas.

 

„Mes darėme tai, ką privalėjome, bet ne viskas priklausė nuo mūsų. Džiugu, kad alytiškiai taip pat buvo sąmoningi, atsakingi, laikėsi rekomendacijų, ir mūsų mieste tų atvejų nebuvo tiek ir daug“, - kalbėjo gydytojas.

 

Pasak jo, šiuo metu ligoninė neturi galimybės planuoti savo veiklos ar registruoti pacientus toli į priekį – negali žinoti, kas tuo metu bus. Situacija keičiasi greitai, ir kaskart gaunami vis nauji nurodymai.

 

„Aišku viena, pacientai be būtinosios pagalbos neliks. Ligoninė dirbo nepertraukiamai. Tikrai nebuvo taip, kad insulto ar infarkto ištiktas žmogus negautų pagalbos. Visa skubi pagalba vyko tuo pačiu tempu ir ritmu. Iššūkių buvo visiems, bet teko prisitaikyti prie pokyčių“, - teigė ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

 

 

 

 

 

Komentarų nėra