Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 14 405

Alytaus ligoninė medikams siūlo ir išmokas, ir geras darbo sąlygas

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  9:29, 2019-07-08
Artūras Vasiliauskas, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Darbo vietų daug, o norinčių dirbti – trūksta. Su tokia realybe pastaruoju metu susiduria Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė, ieškanti būdų pritraukti įvairių sričių medikus, kurių paslaugos ir pagalba labai reikalinga alytiškiams.

 

Kad visų jų nepasiglemžtų užsienyje ar didžiuosiuose šalies miestuose įsikūrusios gydymo įstaigos, ligoninė kartu su miesto savivaldybe imasi įvairių priemonių, kurios skatintų gydytojus specialistus atvykti į Dzūkijos sostinę ir dirbti didžiausioje regiono gydymo įstaigoje.

 

Atvykstantiems dirbti medikams – tūkstantinės išmokos

 

Viena jų – iš savivaldybės biudžeto mokamos stipendijos ir išmokos, skiriamos Alytuje įsidarbinantiems medikams. Miesto savivaldybės taryba tokią tvarką patvirtino visai neseniai, bet pirmieji jos rezultatai jau jaučiami.

 

Pagal miesto savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką numatyta, kad Alytuje dirbantiems gydytojams rezidentams kasmet bus mokama stipendija, skirta studijų išlaidoms padengti. Maksimali šios stipendijos suma – 10 tūkstančių eurų per metus.

 

Skatinami ne tik rezidentai, bet ir į Dzūkijos sostinę atvykstantys dirbti gydytojai specialistai. Jiems trejus metus kasmet skiriama 5 tūkstančių eurų išmoka. Tiek šias išmokas, tie rezidentų stipendijas norintys gauti gydytojai turi įsipareigoti  Alytaus gydymo įstaigose išdirbti tam tikrą numatytą laiką.

 

„Tokia tvarka patvirtinta visai neseniai, o susidomėjimas jau yra. Nuo liepos mėnesio ligoninėje pradės dirbti nauja ginekologė, atvyksianti iš kito miesto. Darbo sutartis jau pasirašyta. Moteris ne tik kad dirbs Alytaus ligoninėje, bet ir apsigyvens mūsų mieste“, - sakė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas. 

 

Jis džiaugėsi, kad prie medikų skatinimo atvykti dirbti į Alytų prisideda ir miesto savivaldybė.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės gydytojos, vyriausiosios specialistės Irmos Maskeliūnienės, patvirtinus naują finansavimo tvarką, galimybėmis įsidarbinti Alytuje jau domėjosi ne vienas medikas ir pirmas apsisprendimas jau padarytas.

 

„Kai trūksta specialistų, būdų, kaip juos paskatinti dirbti Alytuje, ieškoma įvairių. Mums svarbu, kad mieste dirbtų kompetentingi medikai ir kad kokybiškos pacientams paslaugos būtų suteikiamos kuo greičiau“, - kalbėjo I. Maskeliūnienė.

 

Gydytojus vilioja ne tik pinigais

 

Ligoninė savo ruožtu taip pat išnaudoja visas galimybes, kad gydytojai būtų motyvuoti dirbti Dzūkijos sostinėje.

 

„Skelbimai su darbo pasiūlymais yra talpinami Užimtumo tarnybos internetiniame tinklapyje. Apie galimybes įsidarbinti Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje informaciją viešiname ir universitetuose. Dalyvaujame Karjeros dienose, kur pristatome savo įstaigą, bendraujame su būsimais gydytojais. Ligoninė taip pat finansuoja rezidentūros studijas, džiugu, kad prie to jau prisideda ir savivaldybė. Į Alytų atvykstantiems medikams skiriami ir tarnybiniai butai, tad paskatinimo priemonių tikrai yra nemažai.

 

Dar viena naujovė, prie kurios atsiradimo prisidėjau ir aš asmeniškai  – Alytaus kolegijoje atsirado Bendrosios praktikos slaugos studijų programa. Jau dabar galėtume iškart įdarbinti  ne vieną paruoštą slaugytoją“, - apie tai, kokių priemonių imamasi medikams į ligoninę pritraukti, pasakojo A. Vasiliauskas.

 

Be viso to, A. Vasiliausko teigimu, ligoninėje dirba draugiškas kolektyvas, yra nauja moderni įranga, kas medikus taip pat turėtų motyvuoti atvykti dirbti.

 

Gydytojų stinga visur: priežastys – kelios

 

Tačiau nors pastangų skatinant juos pritraukti į Alytų įdedama daug, medikų trūksta. Ir jų stygius yra, ko gero, vienas didžiausių per visą ligoninės gyvavimo istoriją.

 

„Specialistų trūkumo problema yra ne tik pas mus ligoninėje, bet ir kitose šalies gydymo įstaigose. Net ir didžiuosių miestų gydymo įstaigose trūksta tam tikrų specialistų. Ir tas trūkumas jaučiamas nuolat – jis tai padidėja, tai sumažėja“, - teigė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin.

 

Pasak jo, medikų trūkumą lemia kelios pagrindinės priežastys. Viena jų yra gydytojų išvykimas dirbti į užsienį.

 

„Šiais laikais daugelis moka užsienio kalbas ir renkasi darbą svetur. Juk ten darbas toks pats, o atlyginimai didesni. Net ir studentai, dar nebaigę medicinos studijų, jau iš anksto būna suplanavę išvykti į užsienį“, - sakė D. Kačiurin.

 

Pasak jo, labai gaila, kad perspektyvūs medikai yra ruošiami Lietuvoje, o po to tarsi atiduodami kitoms šalims. Čia jau reikėtų tarpvalstybinio bendradarbiavimo ir sutarimo, kad pavyzdžiui, už Lietuvoje paruoštą, išmokslintą, o užsienyje dirbantį mediką toji šalis sumokėtų.

 

Kita priežastis, kodėl jaunieji medikai nesiveržia dirbti į mažesnius miestus, yra karjeros galimybės. Tie, kurie nori tobulėti atlikdami mokslinius tyrimus, realizuoti save kaip mokslininkus, tai gali padaryti didžiuosiuose miestuose. Tad nenuostabu, kad jie ten ir pasilieka.

 

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Dmitrij Kačiurin.

 

„Dar viena priežastis yra atlyginimai. Ne paslaptis, kad ligoninės konkuruoja tarpusavyje, mokėdamos didesnius atlyginimus. Visų įstaigų finansavimo modelis yra vienodas, bet kai kurios jų ryžtasi mokėti didesnį negu vidutinis atlyginimas. Tai reiškia, kad nukenčia kitos sritys.

 

Norint mokėti didesnius atlyginimus, reikėtų mažinti darbuotojų skaičių, o tai atsilieptų paslaugų kokybei, padidėtų darbo krūvis. Ligoninės administracija kaskart turi atrasti balansą, pusiausvyrą, kad visi būtų patenkinti, o darbai atlikti kokybiškai“, - kalbėjo D. Kačiurin.

 

Alytaus apskrities ligoninė iki šiol yra finansavusi septyniolikos rezidentų studijas, tačiau Dzūkijos sostinėje pasiliko dirbti tik penki jų.

 

Nemažai gydytojų į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę važinėja dirbti iš kitų miestų, o kai kurie jų Dzūkijos sostinėje ir apsigyvena.

 

Gydytojų padaugėtų – eilės sutrumpėtų

 

Šiuo metu Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei labiausiai trūksta gydytojų kardiologų, nefrologų, reabilitologų, reumatologų. Sąrašas – išties netrumpas. Jei specialistų būtų daugiau, tada ir eilės pas gydytojus sutrumpėtų.

 

„Tai  lyg užburtas ratas. Atrodo, kad jau viskas susitvarko, ir žiūrėk vėl reikia vieno ar kito specialisto. Visi mes esame žmonės, vyksta pokyčiai ir turime prie to prisitaikyti. Suvaldyti gydytojų trūkumo problemą yra labai sudėtinga. Čia jau reikalingos sisteminės pertvarkos, įstatymų pakeitimai. Galbūt tada situacija pasikeistų“, - svarstė direktoriaus pavaduotojas D. Kačiurin.

 

Jis pasidžiaugė, kad Alytaus ligoninė yra gerai vertinama, daugelis pacientų yra patenkinti įstaigoje teikiamomis paslaugomis, jų kokybe. Žinoma, kaip ir ir visur, pasitaiko ir neigiamų atsiliepimų, ir nesusipratimų būna, tačiau vis daugiau žmonių vertina ne pavienius atvejus, o visumą, suprasdami, kokia nelengva yra medikų kasdienybė ir kiek daug pastangų reikia sklandžiam ir efektyviam gydymo įstaigos darbui užtikrinti.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra