Alytaus ligoninė gavo naują šiuolaikišką reanimobilį

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  16:36, 2017-10-10
Iš kairės: V. Grigaravičius, A. Vasiliauskas, I. Stanevičienė.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje antradienį pristatytas naujas reanimobilis „Renault Master“, kuriame sumontuota  šiuolaikiška medicinos  įranga.  Juo sunkios būklės pacientai, suteikus pirmąją būtiną pagalbą, esant būtinybei, tolesniam gydymui  bus skubiai pervežami į Kauno ir Santaros klinikas.

 

Beveik 100 tūkstančių eurų vertės reanimobilį, įskaičiuojant ir transporto priemonėje sukomplektuotos įrangos kainą,  Alytaus ligoninė gavo maždaug prieš savaitę. Jį gydymo įstaigai panaudos pagrindais perdavė Sveikatos apsaugos ministerija.

 

 

„Automobilis skirtas teikti pačią sudėtingiausią pagalbą mūsų pacientams. Jie, suteikus būtiniausią pagalbą, bus pergabenami į universitetinio lygio ligonines Kaune ir Vilniuje. Reanimobiliu bus pervežami kardiologinių problemų užklupti pacientai. Taip pat ketiname gabenti ir tuos, kuriuos ištiko ūmus insultas. Pacientus lydės kvalifikuoti medikai – gydytojas reanimatologas ir slaugos personalas“, - pasakojo Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

 

Ligoninė šias paslaugas pacientams teikia jau ne pirmus metus ir vieną reanimobilį jau turi. Tačiau pastarasis – kur kas modernesnis.

 

„Manau, kad naujas reanimobilis tarnaus 8-10 metų. Jis bus naudojamas kone kiekvieną dieną ir aptarnaus visą Dzūkijos regioną: Lazdijus, Druskininkus, Varėną. Alytaus ligoninė atlieka regioninės ligoninės funkcijas. Mes pajėgūs tai daryti, turime tam reikalingus specialistus ir priemones. Visada džiaugiamės, kai atnaujiname savo įrangą, ir to naudą pajaučia pacientai“, - kalbėjo A. Vasiliauskas.

 

Jis kartu su ligoninės kolektyvu antradienį reanimobilį aprodė Alytaus miesto merui Vytautui Grigaravičiui ir vicemerei Valei Gibienei.

 

 

Nauju, pacientams taip reikalingu automobiliu, džiaugėsi ir miesto vadovai. V. Grigaravičius naujovę įvertino teigiamai.

 

„Tik geriausi atsiliepimai, nes šis automobilis yra specialus, būtinas tiems, kuriems reikalinga labai skubi, savalaikė ir kvalifikuota pagalba. Džiugu, kad automobilis aptarnaus visą regioną. Alytaus ligoninė žengė dar vieną žingsnį į priekį gerinant gyventojų sveikatos lygį ir jų aptarnavimą. Teigiamus pasikeitimus medicinos srityje visada vertinu teigiamai“, - sakė V. Grigaravičius.

 

Į reanimobilio pristatymą susirinkusiems žmonėms išsamiai apie jo paskirtį ir naudą pacientams, medikų kasdienybę, papasakojo ir Alytaus apskrities S. Kudirkos Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja Irena Stanevičienė.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
loading...
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai